Juventus v úvodním semifinále LM porazil Real 2:1

5. 5. 2015 22:55
Úvodní semifinálový zápas mezi Juventusem Turín a Realem Madrid zvládli lépe domácí. Obhájci titulu tak budou muset v odvetě dotahovat.
Carlos Tévez oslavuje branku Juventusu.
Carlos Tévez oslavuje branku Juventusu. | Foto: ČTK

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v úvodním semifinále Ligy mistrů obhájce trofeje Real Madrid 2:1. Skóre otevřel bývalý hráč "Bílého baletu" Álvaro Morata, ve 27. minutě srovnal Cristiano Ronaldo, který se díky 76. brance v soutěži osamostatnil v čele historické střelecké tabulky Ligy mistrů. V druhé půli ale zajistil domácím výhru z penalty Carlos Tévez. Odveta se hraje příští středu.

Juventus se představil v semifinále poprvé od sezony 2002/03, kdy vyřadil právě Real i díky jednomu gólu bývalého kapitána české reprezentace a nyní funkcionáře "Staré dámy" Pavla Nedvěda. Turínští začali lépe i tentokrát. První dvě možnosti ještě nevyužili, ale v deváté minutě už vedli.

Přízemní střelu Téveze vyrazil brankář Casillas jen k Moratovi a ten na hranici ofsajdu dorazil míč do sítě. Jelikož do Juventusu přestoupil vloni před sezonou právě z Realu, gól proti bývalému klubu nijak bouřlivě neslavil.

"Bílý balet" ale ještě během úvodní půlhodiny srovnal. Po pěkné kombinační akci poslal Rodríguez z první centr na malé vápno, kam si naběhl Ronaldo a hlavou nemohl minout prázdnou branku.

Portugalský kanonýr dal devátý gól v této sezoně Ligy mistrů a s 76 trefami se osamostatnil v čele tabulky nejlepších střelců v historii soutěže. Druhý Lionel Messi z Barcelony, kterého ve středu čeká semifinále proti Bayernu Mnichov, má na kontě 75 branek.

Madridští mohli ještě do přestávky skóre dokonce otočit. V 41. minutě poslal Isco centr před branku a Rodríguez z bezprostřední blízkosti trefil hlavou jen břevno.

Do vedení se tak po pauze znovu dostal čerstvý italský mistr. V 56. minutě zastavil Carvajal unikajícího Téveze, sudí Atkinson odpískal penaltu a sám faulovaný ji s přehledem proměnil. Sedmým gólem v tomto ročníku Ligy mistrů potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Kouč Realu Ancelotti, který vedl v letech 1999 až 2001 právě Juventus, reagoval nasazením útočníka Hernándeze a domácí trenér Allegri vzápětí odpověděl tím, že na trávník poslal třetího stopera Barzagliho.

"Bílý balet" sice chvílemi domácí sevřel, ale vyloženou šanci už si nevytvořil a utrpěl první soutěžní porážku po devíti zápasech. Mohla být i vyšší, ale střídající Llorente ve velké šanci hlavou selhal. I tak Juventus na domácím stadionu neprohrál v pohárech potřinácté za sebou.

Úvodní zápas semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Juventus Turín - Real Madrid 2:1 (1:1)

Branky: 9. Morata, 58. Tévez z pen. - 27. Ronaldo. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Bonucci, Tévez, Vidal, Chiellini - Marcelo, Carvajal, Rodríguez. Diváci: 41.011.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo, Sturano (64. Barzagli) - Vidal - Tévez (86. Pereyra), Morata (78. Llorente). Trenér: Allegri.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Rodríguez, Ramos, Kroos, Isco (63. Hernández) - Bale (86. Jesé), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.