Juventus v italské lize porazil Salernitanu, Hellas s Barákem remizoval v Empoli

20. 3. 2022 17:22
Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve 30. kole italské ligy poslední Salernitanu 2:0 a upevnili si čtvrté místo. Hellas Verona s reprezentačním záložníkem Antonínem Barákem remizoval na hřišti Empoli 1:1.
Dušan Vlahovič slaví gól Juventusu
Dušan Vlahovič slaví gól Juventusu | Foto: Reuters

Juventus poslal do vedení už v páté minutě Dybala po asistenci Vlahoviče, který ještě před pauzou přidal 21. gól v sezoně. Hráči "Staré dámy" v domácí soutěži neprohráli pošestnácté za sebou a částečně si spravili chuť po středečním debaklu 0:3 s Villarrealem a vyřazení v osmifinále Ligy mistrů. Juventus v tabulce ztrácí bod na třetí Inter Milán, ale úřadující mistr má zápas k dobru.

V Empoli se jako první prosadil ve 26. minutě domácí Di Francesco. Fotbalisté Hellasu po změně stran odpověděli. Simeone sice ještě neproměnil penaltu, ale Cancellieri už v 71. minutě vyrovnal. Veronský tým v italské lize potřetí v řadě nevyhrál a patří mu 10. příčka.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Benátky - Sampdoria Janov 0:2 (24. a 38. Caputo), Empoli - Hellas Verona 1:1 (26. Di Francesco - 71. Cancellieri), Juventus Turín - Salernitana 2:0 (5. Dybala, 29. Vlahovič), AS Řím - Lazio Řím 3:0 (1. a 22. Abraham, 40. Pellegrini), Boloňa - Bergamo 0:1 (82. Cissé).

1. AC Milán 30 20 6 4 56:29 66
2. Neapol 30 19 6 5 53:22 63
3. Inter Milán 29 17 9 3 62:24 60
4. Juventus Turín 30 17 8 5 47:26 59
5. Bergamo 29 14 9 6 51:31 51
6. AS Řím 30 15 6 9 50:35 51
7. Lazio Řím 30 14 7 9 58:45 49
8. Fiorentina 29 14 5 10 48:38 47