AC Milán udolal Fiorentinu a vede tabulku o dva body před Interem

Aktualizováno 1. 5. 2022 20:07
Fotbalisté AC Milán porazili v 35. kole italské ligy Fiorentinu 1:0 a tři zápasy před koncem sezony nadále vedou tabulku o dva body před městským rivalem a obhájcem titulu Interem. "Nerazzurri" zvítězili na hřišti Udine 2:1.
Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. | Foto: Reuters

Juventus Turín zdolal poslední Benátky 2:1 a na třetí Neapol ztrácí bod. Dvěma góly po rohových kopech rozhodl stoper Leonardo Bonucci.

Plný bodový zisk zajistil AC Milán v 82. minutě Leao, který využil chybnou rozehrávku brankáře Terracciana. "Rossoneri" bodovali ve 13. kole po sobě.

Inter vstřelil v Udine obě branky v prvním poločase. Nejprve skóroval Perišič a následně Martínez. Argentinský útočník sice z pokutového kopu trefil jen tyč, ale z dorážky se už nemýlil. Ve druhé půli snížil Pussetto.

Loňský mistr Evropy s Itálií Bonucci otevřel skóre proti Benátkám v sedmé minutě. V 71. minutě srovnal povedenou střelou zpoza vápna Aramu, o chvíli později ale pětatřicetiletý Bonucci vrátil "Staré dámě" vedení.

Juventus vyhrál třetí z posledních čtyř kol. Naopak nováček z Benátek prohrál v lize podeváté za sebou a přiblížil se návratu do Serie B. Na první nesestupovou příčku, kterou drží Cagliari, má šestibodové manko, odehrál ale o zápas méně.

Semifinalista Evropské konferenční ligy AS Řím remizoval doma s Boloní bez branek a bodově se dotáhl na městského rivala Lazio, které je páté. Římané nevyhráli třetí kolo po sobě.

FC Turín zvítězil po obratu díky Belottiho hattricku v Empoli 3:1. Nováček vedl po gólu Zurkowského, ale vzápětí ho vyloučením oslabil Verre. Belotti otočil skóre dvěma proměněnými penalty, mezitím navíc dostal další červenou kartu domácí záložník Stojanovič.

V nastavení Belotti dokonal hattrick. Stoper turínského celku David Zima zůstal celý zápas na lavičce.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Juventus Turín - Benátky 2:1 (7. a 76. Bonucci - 71. Aramu), AC Milán - Fiorentina 1:0 (82. Leao), Empoli - FC Turín 1:3 (56. Zurkowski - 79. a 87. obě z pen. a 90.+7 Belotti), Udine - Inter Milán 1:2 (72. Pussetto - 12. Perišič, 39. Martínez), AS Řím - Boloňa 0:0.

1. AC Milán 35 23 8 4 61:30 77
2. Inter Milán 35 22 9 4 74:29 75
3. Neapol 35 21 7 7 67:31 70
4. Juventus Turín 35 20 9 6 54:31 69
5. Lazio Řím 35 17 8 10 70:53 59
6. AS Řím 35 17 8 10 55:40 59
7. Fiorentina 35 17 5 13 54:47 56
8. Bergamo 34 15 10 9 61:43 55