Juventus smetl třemi góly Chelsea, Čech dostal dvoje jesle

Petr Čech dostává první branku na hřišti Juventusu.
Liga mistrů v úterý večer pokračovala dalšími zápasy ve skupinách. Šlágr mezi Juventusem a Chelsea nedopadl dobře pro hosty a českého brankáře Petra Čecha.
První gól dal ve 38. minutě tečí střely Pirla Quagliarella. Čech na změnu směru zareagoval příliš pozdě.
Fabio Quagliarella slaví s vyprodaným stadionem Delle Alpi.
Na 2:0 pro domácí zvyšoval Arturo Vidal.
20. 11. 2012 22:36
Barcelona vyhrála jednoznačně v Moskvě a slaví postup do osmifinále.

Turín - Krutou porážku musí skousnout obhájce titulu v Lize mistrů, londýnská Chelsea. Blues prohráli na půdě Juventusu Turín jednoznačně 0:3 a notně si zkomplikovali postup do další fáze.

Pokud "Stará dáma" v posledním duelu skuupiny uhraje remízu se Šachťarem Doněck, nebude londýnskému týmu stačit ani výhra nad Nordsjaellandem.

Branky Juventusu stříleli Quagliarella, Vidal a Giovinco. Brankář Čech dvakrát inkasoval gólové jesle.

Juventus měl navrch od úvodního hvizdu

Chelsea sice nastoupila do zápasu s pěti obránci a bez klasického útočníka, silně defenzivní taktika ale tentokrát k úspěchu nevedla. Už ve 4. minutě musel hasit požár ve vlastním vápně Čech a nebýt jeho senzačního zákroku, domácí už vedli 1:0.

O pět minut později poprvé a de facto naposled zahrozili také hosté, Hazarda ale vychytal Buffon. Domácí dál pokračovali v tlaku, ani střelami nešetřelili, Čech ale odolával.

Poprvé povolil až ve 38. minutě. Pirlo obral 30 metrů od branky nedůrazného Mikela o míč, vypálil a jeho pokus tečoval za bezmocného Čecha Quagliarella. Hned po rozehrávce to mohlo být 2:0, jenže střelu Lichsteinera vykopával z brankové čáry Cole.

Ani druhý poločas ráz utkání nezměnil

Pokud kabinou Chelsea proletěla o přestávce nějaká bouřka, na hřišti to znát nebylo, hosté byli totiž naprosto bezradní, proti dobře kombinujícímu soupeři neměli nárok.

Domácí se fotbalem bavili a když navíc v 61. minutě pomohl střele Vidala za záda Čecha tečí Ramirez, nebylo, co řešit. Debakl "Blues", kteří momentálně klopýtají i v domácí lize, dovršil ve druhé vteřině nastaveného času střídající Giovinco.

Chelsea tak bude hrát v posledním kole o holé přežití zimy v Lize mistrů, otázkou je, zda u toho bude na lavičce londýnského klubu ještě stále manažer Di Matteo.

Ve druhém utkání skupiny E vyhrál Šachťar Doněck bez Tomáš Hübschmana na hřišti dánského Nordsjaellandu vysoko 5:2 a vyšvihl se do čela tabulky. Zářili Brazilci, hattrickem se blýskl Luiz Adriano, dvě branky přidal Willian.

Spartak smetl král Messi

Spartak Moskva se do další fáze milionářské Ligy mistrů nepodívá. Tým českého stopera Marka Suchého prohrál na domácí půdě s Barcelonou 0:3 a na druhé postupové místo ve skupině už se dostat nemůže.

Naopak španělský velkoklub si zajistil postup do osmifinále. Katalánci rozhodli zápas už v prvním poločase, když se trefil Dani Alves a dvakrát Lionel Messi, který se s pěti zásahy dotáhl na dosud nejlepšího kanonýra letošní Ligy mistrů Cristiana Ronalda z Realu Madrid.

Situaci ve skupině G zkomplikovala Benfica Lisabon, která doma porazila 2:1 přemožitele slavné Barcelony Celtic Glasgow. Skotové i Portugalci mají v tabulce sedm bodů, rozhodne se tak v posledním kole.

Vůbec své první body si v pátém kole soutěže připsalo francouzské Lille, které vyhrálo i s Davidem Rozehnalem v sestavě 2:0 na hřišti běloruského Borisova. Francouzský tým tím pomohl španělské Valencii, která již má jistý postup.

Valencia remizovala doma s Bayernem Mnichov 1:1 a oba týmy si zahrají osmifinále prestižní soutěže.

Manchester prohrál, o postup se porve Kluž

První body v Lize mistrů ztratil už jistý postupující Manchester United. Rudí ďáblové prohráli stejně jako o víkendu v Norwichi 0:1, tentokrát na půdě tureckého Galatasaraye. Na jejich prvním místě ve skupině se ale nic nezmění.

Velký boj však slibuje klání o druhou postupovou pozici. Rumunská Kluž totiž zdolala doma Bragu 3:1 a je momentálně druhá díky lepšímu skóre před istanbulským týmem. Výsledek se zrodil už v první půli, Kluži zařídil výhru střelecky disponovaný Rui Pedro, autor hattricku.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Juventus Turín - Chelsea 3:0 (1:0)
Branky: 38. Quagliarella, 61. Vidal, 90.+1 Giovinco. Rozhodčí: Cakir (Tur.).

Nordsjaelland - Šachtar Doněck 2:5 (2:2)
Branky: 24. Nordstrand, 30. Lorentzen - 26., 53. a 81. Luiz Adriano, 44. a 50. Willian. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

1. Šachtar Doněck 5 3 1 1 12:7 10
2. Juventus Turín 5 2 3 0 11:4 9
3. Chelsea 5 2 1 2 10:9 7
4. Nordsjaelland 5 0 1 4 3:16 1

Skupina F:

BATE Borisov - Lille 0:2 (0:2)
Branky: 14. Sidibé, 31. Bruno. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.). ČK: 74. Sidibé (Lille).

Valencie - Bayern Mnichov 1:1 (0:0)
Branky: 77. Feghouli - 82. Müller. Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 34. Barragan (Valencie).

1. Valencie 5 3 1 1 11:5 10
2. Bayern Mnichov 5 3 1 1 11:6 10
3. Borisov 5 2 0 3 8:11 6
4. Lille 5 1 0 4 4:12 3

Skupina G:

Spartak Moskva - FC Barcelona 0:3 (0:3)
Branky: 27. a 39. Messi, 16. Alves. Rozhodčí: Bebek (Chorv.).

Benfica Lisabon - Celtic Glasgow 2:1 (1:1)
Branky: 7. John, 71. Garay - 32. Samaras. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

1. FC Barcelona 5 4 0 1 11:5 12
2. Celtic Glasgow 5 2 1 2 7:7 7
3. Benfica Lisabon 5 2 1 2 5:5 7
4. Spartak Moskva 5 1 0 4 6:12 3

Skupina H:

CFR Kluž - Braga 3:1 (3:1)
Branky: 7., 15. a 33. Rui Pedro - 17. Alan. Rozhodčí: Karasev (Rus.). ČK: 45.+1 Douglao (Braga).

Galatasaray Istanbul - Manchester United 1:0 (0:0)
Branka: 54. Burak Yilmaz. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

1. Manchester United 5 4 0 1 9:5 12
2. CFR Kluž 5 2 1 2 8:7 7
3. Galatasaray Istanbul 5 2 1 2 5:5 7
4. Braga 5 1 0 4 6:11 3