Juventus slaví titul, Klose explodoval pěti góly!

5. 5. 2013 17:01
Fotbalisté Juventusu obhájili prvenství v italské lize. V pořadí 29. mistrovský titul si zajistili tři kola před koncem soutěže.
Fotbal, Juventus Turín - Palermo: Juventus slaví gól
Fotbal, Juventus Turín - Palermo: Juventus slaví gól | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu obhájili prvenství v italské lize. V pořadí 29. mistrovský titul si zajistili tři kola před koncem soutěže, když v neděli zdolali Palermo 1:0 gólem Artura Vidala z penalty.

Druhá Neapol již nemohla překazit další úspěch Juventusu ani výhrou 3:1 nad Interem Milán, kterou hattrickem zařídil Edinson Cavani.

Parádní představení má za sebou německý snajpr Lazia Řím Miroslav Klose, který přispěl k demolici Bologni 6:0 pěti branky.

O triumfu "Staré dámy" rozhodl Vidal

O zisku titulu pro Juventus rozhodl čtvrt hodiny po přestávce Arturo Vidal, který proměnil pokutový kop nařízený po faulu na Mirka Vučiniče. Chilský záložník se trefil potřetí v řadě a celkově zaznamenal již desátou ligovou trefu.

Na úspěchu Juventusu už nezměnilo vyloučení Paula Pogby, který uviděl v 83. minutě zápasu červenou kartu za plivnutí na Salvatoreho Aroniku. Juventus vylepšil svou rekordní bilanci, o druhé místo se s 18 tituly dělí milánské kluby Inter a AC. Kouč Antonio Conte i svou druhou sezonu na lavičce "Staré dámy" završil "scudettem".

Kloseho rekordní počin

Klose se hlavní měrou podílel na úspěchu Lazia v domácím duelu s Boloňou. Německý střelec dal pět gólů v jednom zápase italské ligy jako první hráč od sezony 1985/86, kdy se podobně prosadil Roberto Pruzzo v dresu AS Řím proti Avellinu. Za rekordem Serie A zaostal o jednu trefu.

Šestou branku Lazia přidal Hernanes a domácí díky vysoké výhře poskočili na sedmé místo, tři body od pohárových příček. Český útočník Libor Kozák zůstal na lavičce náhradníků Lazia.

AC Milán zvítězil 1:0 nad FC Turín, zápas rozhodl šest minut před koncem Mario Balotelli devátou ligovou trefou od zimního příchodu z Manchesteru City. Domácí si upevnili třetí pozici se čtyřbodovým náskokem na Fiorentinu.

Cavani si proti Interu zastřílel

Výhru Neapole nad Interem Milán řídil nejlepší ligový střelec Edinson Cavani, který se trefil hned třikrát. Poprvé se uruguayský útočník prosadil již po třech minutách, kdy si po přihrávce Gorana Panděva naběhl mezi obránce Interu, propálil gólmana a zaznamenal svůj druhý nejrychlejší gól v sezoně.

Z pokutového kopu pak vyrovnal za Inter Ricardo Álvarez, ze stejné situace ale vrátil Neapoli vedení Cavani. Po změně stran se trefil potřetí a vylepšil svůj účet v italské lize na 26 branek.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Udine - Sampdoria Janov 3:1 (29. a 52. Di Natale, 87. Muriel - 34. Eder), AC Milán - FC Turín 1:0 (84. Balotelli), Catania - Siena 3:0 (14., 52. a 71. Bergessio), FC Janov - Pescara 4:1 (30. a 54. Borriello, 19. Floro Flores, 70. Bertolacci - 35. Sculli), Juventus Turín - Palermo 1:0 (59. Vidal z pen.), Parma - Bergamo 2:0 (45. Parolo, 60. Biabiany), Lazio Řím - Boloňa 6:0 (22., 36., 39., 50. a 61. Klose, 32. Hernanes), Neapol - Inter Milán 3:1 (3., 33. z pen. a 78. Cavani - 23. Álvarez z pen.)

1. Juventus Turín 35 26 5 4 67:20 83
2. Neapol 35 21 9 5 67:33 72
3. AC Milán 35 19 8 8 61:38 65
4. Fiorentina 35 18 7 10 65:43 61
5. AS Řím 35 17 7 11 69:54 58
6. Udine 35 15 12 8 49:40 57
7. Lazio Řím 35 16 7 12 46:40 55
8. Inter Milán 35 16 5 14 52:49 53