Juventus se vzchopil proti Salernitaně, Barák byl u bezbrankové remízy Verony

30. 11. 2021 23:07
Fotbalisté Hellasu Verona s českým záložníkem Antonínem Barákem remizovali v 15. kole italské ligy s Cagliari 0:0 a v neúplné tabulce jsou s 20 body dál desátí. Juventus zvítězil na hřišti poslední Salernitany 2:0. Atalanta Bergamo deklasovala díky hattricku Maria Pašaliče Benátky 4:0. Fiorentina otočila duel se Sampdorií Janov a zvítězila 3:1.
Paulo Dybala a Alex Sandro, Juan Cuadrado slaví gól Juventusu
Paulo Dybala a Alex Sandro, Juan Cuadrado slaví gól Juventusu | Foto: Reuters

Verona nevyhrála druhý ligový zápas po sobě. Proti bojovnému Cagliari si vytvořili několik příležitostí, ale naráželi na spolehlivého brankáře Radunoviče. Toho nepřekonal v 57. minutě ani Barák, jehož technický pokus srbský gólman vyrazil.

Při následné hlavičce Dawidowicze pomohla Radunovičovi tyč. Verona vyhrála jen jeden z posledních čtyř ligových zápasů. Cagliari bodovalo potřetí za sebou a je s devíti body předposlední.

Čtvrtý triumf v soutěži za sebou slavili hráči Bergama, kteří se po výhře 4:0 nad Benátkami dotáhli s 31 body na třetí Inter Milán. Ten má zápas k dobru. Svěřence trenéra Gasperiniho táhl především chorvatský záložník Pašalič, který vstřelil podruhé v jednom utkání Serie A tři branky.

Skóre otevřel už po sedmi minutách a brzy přidal další gól. Po přestávce zvýšil náskok favorita Koopmeiners a v 67. minutě dovršil Pašalič hattrick. Atalanta neprohrála v lize osmý zápas po sobě. Benátky zůstávají po druhé prohře za sebou šestnácté.

Šestá Fiorentina inkasovala před svými fanoušky se Sampdorií po čtvrt hodině hry, kdy se trefil Gabbiadini. Ještě do přestávky však domácí zápas otočili po brankách Callejóna, Vlahoviče a Sottila a jsou s 24 body šestí.

Vlahovič pak vstřelil svou 12. branku v soutěži a upevnil si pozici nejlepšího střelce před desetigólovým Immobilem. Sampdoria nenavázala na předchozí dvě výhry a je patnáctá.

O skóre za Fiorentinou jsou hráči Juventusu, kteří si proti Salernitaně připsali třetí vítězství z posledních čtyř ligových zápasů. "Stará dáma" vedla po 21 minutách, kdy se trefil Dybala. O sedm minut neuznali rozhodčí branku Chielliniho pro Keanův ofsajd, ale dvacet minut před koncem pojistil hostům tři body Morata.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Bergamo - Benátky 4:0 (7., 12. a 67. Pašalič, 57. Koopmeiners), Fiorentina - Sampdoria Janov 3:1 (23. Callejón, 32. Vlahovič, 45. Sottil - 15. Gabbiadini), Hellas Verona - Cagliari 0:0, Salernitana - Juventus Turín 0:2 (21. Dybala, 70. Morata).

1. Neapol 14 11 2 1 30:7 35
2. AC Milán 14 10 2 2 30:18 32
3. Inter Milán 14 9 4 1 34:15 31
4. Bergamo 15 9 4 2 32:17 31
5. AS Řím 14 8 1 5 24:15 25
6. Fiorentina 15 8 0 7 24:20 24
7. Juventus Turín 15 7 3 5 20:16 24
8. Lazio Řím 14 6 3 5 25:25 21