23. 9. 2007 17:45
Del Piero neproměnil penaltu
David Trezeguet slaví gól proti Cagliari.
David Trezeguet slaví gól proti Cagliari. | Foto: Reuters

Řím - I když Alessadro Del Piero nedal penaltu po faulu na Pavla Nedvěda, Vicenzo Iaquinta zařídil fotbalistům Juventusu gólem v závěru utkání alespoň remízu s vedoucím celkem tabulky AS Řím 2:2.

Juventus potřeboval po porážce od Udine nutně bodovat. Do vedení se dostal posté brance Davida Trezegueta v Sérii A. Řím do poločasu strhl vedení na svoji stranu dvěma góly Francesca Tottiho. Nakonec vybojovali červenobílí po Ianqintově zásahu alespoň bod.

Celé utkání odehrál vedle Pavla Neděda v dresu Juventusu také Zdeněk Grygera

Řím zůstává po čtyřech odehraných zápasech stále v čele tabulky italské ligy s dvoubodovým náskokem na obhájce titulu Inter Milán, který remizoval v Livornu 2:2. Osm bodů má i Fiorentina, která porazila 1:0 Catanii. Vítězství zařídil Rumun Mutu, za Fiorentinu odehrál celý zápas reprezentační zadák Tomáš Ujfaluši.

Při remíze Sieny v Turíně 1:1 odehrál posledních dvanáct minut utkání Lukáš Jarlím.

Soupeř Mladé Boleslavi v Poháru UEFA vyhrál v Cagliari gólem obránce Zaccarda z 15 minuty 1:0. Palermo nastoupilo v sestavě: Fontana; Zaccar do, Barzagli, Rinaudo (Cassani 77), Diana; Bresciano, Migliaccio, Simplicio, Caserta (Guana 62); Miccoli (Cavani 68), Amauri

Výsledky 4.kola:
Bergamo - Lazio Řím 2:1 (43. Langella, 90.+3 Zampagna - 69. Mutarelli)
Cagliari - Palermo 0:1 (14. Zaccardo)
Catania - Fiorentina 0:1 (4. Mutu)
FC Turín - Siena 1:1 (24. Dellafiore - 54. Maccarone)
Livorno - Inter Milán 2:2 (62. Loviso z pen., 1. Loviso - 72. z pen. a 35. Ibrahimovic)
AS Řím - Juventus Turín 2:2 (30. a 36. Totti - 17. Trezeguet, 87. Iaquinta)
Empoli - Neapol 0:0
Sampdoria Janov - FC Janov 0:0