Juventus remizoval v Římě, Buffon lapil Tottimu penaltu

12. 12. 2011 23:00
AS Řím - Juventus 1:1 (1:0)
Gianluigi Buffon.
Gianluigi Buffon. | Foto: Reuters

Řím - Stará dáma vládne italské Serii A. Juventus ani v patnáctém kole nepoznal hořkost porážky, když na hřišti AS Řím dokázal uhrát remízu 1:1.

Ligu ovšem vede pouze zásluhou lepšího skóre před druhým Udinese.

V Římě měli fotbalisté Juventusu ovšem notnou dávku štěstí. Brzy prohrávali, když se v šesté minutě po Tottiho rohu trefil Daniele De Rossi.

Udine se díky výhře nad Chievem dostalo do čela Serie A

Chybu při gólu udělal chilský záložník Arturo Vidal, který nedokázal míč před brankovou čarou zastavit, byť stál přímo u tyče, ke které balon směřoval.

Vidal sehrál důležitou roli při vyrovnání. V 61. minutě odcentroval a po střele Estigarribii dorážel zblízka Giorgio Chiellini.

A do třetice chilský reprezentant. O pár minut později zavinil penaltu, souboj velezkušených legend Tottiho a Buffona ovšem vyzněl pro italského brankáře.