Juventus porazil Inter a v Serii A stále neprohrál

25. 3. 2012 22:50
Serii A vede o čtyři body AC Milán před Juventusem

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín ve šlágru 29. kola italské ligy porazili Inter Milán 2:0. V Serii A zůstávají jediným neporaženým týmem a na druhém místě tabulky mají čtyřbodovou ztrátu na AC Milán.

Třetí místo díky vítězství 1:0 nad Cagliari uhájilo Lazio Řím.

Fanoušci se na novém stadionu v Turíně nenudili, v úvodní půli se ale gólu nedočkali ani při největší šanci Milita. První branku branku zápasu tak vstřelil až po přestávce tvrdou hlavičkou po rohovém kopu obránce domácích Cáceres.

Dvacet minut před koncem zaváhal ve velké šanci na zvýšení skóre sám před brankářem Vučinič, jenže o několik sekund později se do další šance dostal sedmatřicetiletý veterán Del Piero a zaznamenal svůj první gól v této sezoně. Inter vyhrál v italské lize z posledních devíti zápasů jediný a v tabulce je osmý.

AC Milán otočil zápas díky Ibrahimovicovým gólům

Fotbalisté AC Milán otočili zápas s AS Řím a díky dvěma gólům Zlatana Ibrahimovice vyhráli 2:1. AS Řím poslal na milánském San Siru do vedení v předposlední minutě prvního poločasu Pablo Osvaldo.

Osm minut po změně stran však vyrovnal z penalty Ibrahimovic a nejlepší střelec soutěže sedm minut před koncem svou 22. trefou v sezoně dokonal obrat.

Domácí "Rossoneri" po většinu zápasu dominovali a po ranách Stephana El Shaarawyho a Sulleye Muntariho dvakrát trefili břevno. Po dnešní čtvrté ligové výhře v řadě udělali další krok k obhajobě titulu a zvedli si sebevědomí před středečním čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou.

Pudil s Cesenou stále čeká na výhru

Fotbalisté Ceseny se ani v devátém zápase po zimním příchodu českého reprezentanta Daniela Pudila nedočkali vítězství. Poslední tým tabulky sice otočil doma proti Parmě skóre, zápas ale skončil remízou 2:2. Třetí místo díky vítězství 1:0 nad Cagliari uhájilo Lazio Řím.

Série bez výhry Ceseny se táhne už od 15. ledna, kdy porazila 3:1 Novaru. Dnes se levý obránce Pudil se spoluhráči třem bodům přiblížil, když na gól Floccariho zareagovali po přestávce Santana a Del Nero. Už půl hodiny před koncem ale stanovil konečné skóre 2:2 Paletta.

Lazio se doma proti Cagliari dlouho trápilo, bezbrankový stav nepomohl změnit ani útočník Libor Kozák, který nastoupil do druhé půle, aby posílil útok oslabený o zraněného Němce Kloseho. Favorizovaný tým tak spasil až dvě minuty před koncem Diakité a zajistil mu důležité body v boji o předkolo Ligy mistrů.

Laziu navíc nahrála remíza Neapole, která doma ztratila dvoubrankové vedení nad Catanií. Branky domácích v rozmezí šesti minut v druhém poločase vstřelili Džemaili a Cavani, jenže Spolli a Lanzafame v závěrečné čtvrthodině srovnali na konečných 2:2.

Z českých fotbalistů se do dnešního programu Serie A zapojil ještě záložník Kamil Vacek, jehož Chievo remizovalo 1:1 se Sienou. Vacek odehrál posledních sedm minut, v nichž už se skóre nezměnilo.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:1 (53. z pen. a 83. Ibrahimovic - 44. Osvaldo), Palermo - Udine 1:1 (31. Miccoli - 84. Torje), Bergamo - Boloňa 2:0 (50. Gabbiadini, 90.+1 Tiribocchi), Cesena - Parma 2:2 (46. Santana, 53. Del Nero - 40. Floccari, 61. Paletta), Chievo - Siena 1:1 (9. Acerbi - 51. Destro), FC Janov - Fiorentina 2:2 (20. Belluschi, 89. Palacio - 31. Montolivo, 69. Natali), Lazio Řím - Cagliari 1:0 (88. Diakité), Neapol - Catania 2:2 (61. Džemaili, 67. Cavani - 74. Spolli, 85. Lanzafame), Novara - Lecce 0:0, Juventus Turín - Inter Milán 2:0 (57. Cáceres, 71. Del Piero).