16. 2. 2008 22:35
Juventus Turín - AS Řím 1:0
Alessando del Piero slaví svou branku do sítě AS Řím
Alessando del Piero slaví svou branku do sítě AS Řím | Foto: Reuters

Turín - V sobotním šlágru 23. kola italské nejvyšší soutěže porazil Juventus Turín nejtěsnějším možným rozdílem AS Řím. Jediný gól zápasu vstřelil krátce před koncem prvního poločasu kapitán Alessandro del Piero.

V dresu aktuálně třetího celku tabulky se objevil Pavel Nedvěd, naopak Zdeněk Grygera seděl pouze na lavičce náhradníků. Juventus teď dělí od druhého Římu jediný bod.

Na úvod víkendu se dařilo také Interu Milán, jenž na domácím hřišti bez větších problémů zdolal Livorno. Vítězství 2:0 zajistil aktuálně vedoucímu celku Serie A dvěma brankami v úvodní dvacetiminutovce Suazo.

Na rozdíl od Interu se v sobotu šetřil městský rival AC. Oba týmy čekají v Lize mistrů angličtí soupeři - italského mistra čeká Liverpool, Jankulovski a spol se utkají s Arsenalem.

Na hře AC Milán to bylo poznat, vybojoval v Parmě jen bod za bezbrankovou remízu. V úvodním poločase se hostům vůbec nedařilo a po neproměněných šancích v druhém dějství se oba týmy rozešly smírně.

"Je to správný výsledek. Sice jsme mohli vyhrát, ale domácí si zase v úvodu vytvořili velký tlak," řekl po zápase Carlo Ancelotti, kouč milánského týmu. Jeho svěřenci mají co zlepšovat, při neúčasti zraněného Ronalda podruhé v řadě nevyhráli a navíc poprvé po čtrnácti zápasech nedali gól.