Juventus ovládl městské derby s Turínem. O jedinou trefu se postaral Vlahovič

15. 10. 2022 20:14
Fotbalisté Juventusu zvítězili v 10. kole italské ligy na hřišti městského rivala FC Turín 1:0. Porážku domácího týmu neodvrátil ani český reprezentant David Zima, který se na trávník dostal v 79. minutě. Hráči Atalanty Bergamo porazili na domácím stadionu Sassuolo 2:1 a v čele tabulky vystřídali Neapol, jež má nedělní duel k dobru.
Radost fotbalistů Juventusu
Radost fotbalistů Juventusu | Foto: Reuters

Sassuolo poslal do vedení čtyři minuty před odchodem do šaten Kyriakopulos, ale ještě do poločasu stihl Pašalič srovnat na 1:1. Po 34 sekundách v druhém poločase strhl vedení na stranu Atalanty Lookman a skóre se už nezměnilo.

Bergamo po deseti odehraných ligových kolech stále nepoznalo přemožitele. Atalanta se dostala do čela tabulky před Neapol, která má o bod méně a nedělní domácí zápas s Boloňou k dobru. Sassuolo je deváté.

Fotbalisté Juventusu zvítězili na hřišti městského rivala FC Turín 1:0. Porážku domácího týmu neodvrátil ani český reprezentant David Zima, který se na trávník dostal v 79. minutě .

O výsledku rozhodl až čtvrt hodiny před koncem Vlahovič. Srbský reprezentant dal šestý gól v sezoně a dotáhl se na nejlepší střelce Serie A Immobileho z Lazia a Arnautovice z Boloni.

"Stará dáma" vystřídala na sedmém místě Inter Milán, který má ale pouze o bod méně a nedělní domácí utkání se Salernem k dobru. FC Turín nezvítězil už popáté v řadě, z toho počtvrté prohrál.

Empoli porazilo 1:0 Monzu brankou Haase, pro něhož to byla premiérová trefa v Serii A. Empoli doma zvítězilo poprvé od 24. dubna, kdy toskánský klub porazil Neapol 3:2. Tým z Monzy prohrál poprvé pod novým trenérem Palladinem, který dosud zaznamenal tři vítězství.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Empoli - Monza 1:0 (11. Haas), FC Turín - Juventus Turín 0:1 (75. Vlahovič), Bergamo - Sassuolo 2:1 (45.+1 Pašalič, 46. Lookman - 41. Kyriakopulos).

1. Bergamo 10 7 3 0 16:6 24
2. Neapol 9 7 2 0 22:7 23
3. Lazio Řím 9 6 2 1 21:5 20
4. Udine 9 6 2 1 19:10 20
5. AC Milán 9 6 2 1 18:9 20
6. AS Řím 9 6 1 2 12:9 19
7. Juventus Turín 10 4 4 2 13:7 16
8. Inter Milán 9 5 0 4 16:14 15