Juventus navyšuje svůj obří náskok, o výhře rozhodl Tévez

Aktualizováno 22. 3. 2015 22:54
Domácí podevatenácté v řadě bodovali, v čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok před AS Řím.
Kanonýr Juventusu Carlos Tévez slaví branku.
Kanonýr Juventusu Carlos Tévez slaví branku. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v italské lize FC Janov 1:0, gólem o tom rozhodl nejlepší střelec týmu Carlos Tévez. Domácí podevatenácté v řadě bodovali, v čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok před AS Řím, které uspělo na hřišti Ceseny a zásluhou De Rossiho vyhrálo 1:0. Městský rival Lazio zvítězilo nad Hellasem Verona 2:0 a pošesté v řadě získalo tři body.

V 25. minutě si argentinský kanonýr pohrál s obranou hostů a parádní trefou o břevno rozhodl o třetí ligové výhře Juventusu 1:0 v řadě. V závěru poločasu mohl druhý gól přidat Lichtsteiner, nastřelil ale pouze brankovou konstrukci.

Zdvojnásobit náskok mohl v druhém poločase Tévez z penalty, jeho pokus však zneškodnil gólman Lamanna. Juventus v Serii A neprohrál od října, kdy nestačil venku právě na FC Janov.

AS Řím poslal do vedení v závěru prvního dějství De Rossi, jenž se trefil poprvé od října 2014, kdy rovněž rozvlnil síť Ceseny. Hosté pak spíše bránili těsné vedení a dočkali se tříbodového zisku po pěti zápasech bez výhry.

Lazio potvrdilo formu z posledních duelů a s Veronou vedlo už po poločase o dvě branky. Hned na začátku se hlavou prosadil Anderson a připsal si devátou branku v tomto ročníku Serie A, gól do šatny pak hostům z přímého kopu vstřelil Candreva. V druhé půli mohl dát třetí branku domácích Anderson, trefil však pouze břevno.

Neapol překvapivě pouze remizovala s Bergamem 1:1. V 72. minutě poslal hosty do vedení střídající Pinilla, přitom jeho tým byl od 55. minuty oslaben po vyloučení Gómeze. Domácí z přesilovky vytěžili alespoň vyrovnání, trefil se další střídající hráč Zapata. Neapol však začíná po čtvrtém zaváhání v řadě ztrácet v boji o Ligu mistrů, na třetí Lazio ztrácí už pět bodů.

Sampdoria si poradila s Interem a posunula se díky brance Edera z 65. minuty na čtvrté místo. Fiorentina na hřišti Udine remizovala 2:2, dvakrát se za ni trefil Gómez.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Empoli - Sassuolo 3:1 (46. a 60. Saponara, 59. Mčedlidze - 49. vlastní Rugani), Juventus Turín - FC Janov 1:0 (25. Tévez), Cesena - AS Řím 0:1 (41. De Rossi), Lazio Řím - Hellas Verona 2:0 (4. Anderson, 45.+2 Candreva), Neapol - Bergamo 1:1 (89. Zapata - 72. Pinilla), Parma - FC Turín 0:2 (19. López, 73. Basha), Sampdoria Janov - Inter Milán 1:0 (65. Eder), Udine - Fiorentina 2:2 (15. Wagué, 62. Kone - 50. a 52. Gómez).

1. Juventus Turín 28 20 7 1 55:14 67
2. AS Řím 28 14 11 3 39:21 53
3. Lazio Řím 28 16 4 8 51:27 52
4. Sampdoria Janov 28 12 12 4 37:28 48
5. Neapol 28 13 8 7 47:36 47
6. Fiorentina 28 12 10 6 41:31 46
7. FC Turín 28 10 9 9 32:30 39
8. AC Milán 28 9 11 8 41:35 38