25. 11. 2007 23:06
Nejvyšší fotbalová liga pokračovala v Itálii 13. kolem.
Zlatan Ibrahimovič střílí gól do sítě CSKA Moskva
Zlatan Ibrahimovič střílí gól do sítě CSKA Moskva | Foto: Reuters

Praha - Nejvyšší italská fotbalová soutěž pokračovala o víkendu 13. kolem. Serie A se znovu rozeběhla po nedávném incidentu fanoušků, při němž byl zasahujícím policistou omylem zastřelen fanoušek Lazia Řím

Dosavadní ligový lídr, tým Interu Milán, nezaváhal již v sobotním utkání s Atalantou Bergamo. Na stadionu Giuseppe Meazzy zvítězili obhájci titulu po brankách Davida Suazy a Julia Cruze 2:1.

Jejich největší pronásledovatel AS Řím taktéž neklopýtl. V duelu s Janovem mu ke třem bodům pomohla branka Christiana Panucciho z 90. minuty. Na čtvrtou příčku se v neděli dokázalo vyhoupnout Udinese, které porazilo domácím hřišti Sienu 2:0.

O první branku se postaral pár minut před přestávku Quagliarella a v závěru utkání pečetil konečný výsledek Di Natale. Za domácí odehrál celý zápas Tomáš Zápotočný. Naopak na opačné straně do utkání nezasáhl Lukáš Jarolím

Tři body také dokázal získat AC Milán. Ten však v souboji v Cagliari nezačal nejlépe a už od čtvrté minuty prohrával. Po rohu Sardiho se prosadil Acquafresca. Šanci na vyrovnání měli hosté ve 43. minutě. Po faulu Bainca na Ronalda nařídil rozhodčí pokutový kop. Tradiční exekutor Kaká však protentokrát selhal.

Červenobílým se ale nakonec ve druhém poločase podařilo zápas otočit. Nejprve vyrovnal po odraženém balonu Gilardino a rozhodující zásah přidal čtyři minuty před koncem normální hrací doby z přímého kopu Pirlo.

"Měli jsme nepříjemný start do utkání, ale poté jsme začali hru kontrolovat a i když jsme neproměnili penaltu a trefili tyč, chtěli jsme zápas vyhrát. A za to jsme byli odměněni," chválil po utkání Carlo Ancelotti, jehož cituje server goal.com.

Milán, jemuž chyběl zraněný český reprezentant Jankulovski, se po této výhře posunul na devátou příčku se 17 body.

Juventus zničil Palermo pěti brankami

V posledním nedělním utkání přivítal Juventus Turín na domácím stadioně Palermo a v jednostranném utkání nakonec zvítězil vysoko 5:0.

Účet zápasu otevřel ve 29. minutě francouzský útočník David Trezeguet. Poté mohl náskok zvýšit i Pavel Nedvěd, ovšem jeho pokus směřující do brány zlikvidoval na brankové čáře obránce Barzagli.

Přesto šli domácí do šaten s dvoubrankovým náskokem. Ve 41. minutě se nadvakrát prosadila letní posila Iaquinta.

Ve druhém poločase pokračovali hráči Juventusu v exhibici. O třetí branku v síti Palerma se postaral v 71. minutě Del Piero, který se přesně zamířil z přímého kopu. Za další čtyři minuty pak skóroval i Marchionni a konečný pátý gól vsítil z penalty po faulu na Nedvěda opět Del Piero.