Juventus má za posměšky fanoušků podmíněně zavřenou tribunu

ČTK ČTK
28. 10. 2013 19:29
Mistrovský Juventus byl podmíněně potrestán zavřením tribuny za hanlivé popěvky fanoušků o rivalech z Neapole.
Fotbalisté Juventusu slaví. Jejich fanoušci jim ale o víkendu velkou radost neudělali.
Fotbalisté Juventusu slaví. Jejich fanoušci jim ale o víkendu velkou radost neudělali. | Foto: Reuters

Řím - Mistrovský Juventus byl podmíněně potrestán zavřením tribuny za hanlivé popěvky fanoušků o rivalech z Neapole. Ty byly na turínském stadionu slyšet během nedělního duelu italské fotbalové ligy proti Janovu (2:0).

Juventus byl potrestán na základě nového pravidla, podle nějž je takzvaná "regionální diskriminace" postihována mírněji než rasistické pokřiky. Protože se úřadující vítěz Serie A provinil poprvé po jeho zavedení, dostal trest s roční podmínkou.

Pravidla o postihování klubů za chování jejich fanoušků byla upravena zhruba před dvěma týdny. Nově se přihlíží k tomu, kolik lidí se na skandování či vyvěšování hanlivých transparentů podílí.

Tradiční rivalita na základě stereotypů mezi severem a jihem se v Itálii přenáší do hledišť stadionů často. Mnohdy ani není nutné, aby rivalové z obou konců země proti sobě právě hráli.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy