Johnsona za sex s nezletilou odsoudili na šest let vězení

Sport Sport
24. 3. 2016 14:29
Někdejší anglický reprezentant Adam Johnson byl za sex s patnáctiletou fanynkou odsouzen na šest let vězení.
Adam Johnson
Adam Johnson | Foto: Reuters

Durham - Šest let vězení. Tak vysoký trest si vyslechl ve čtvrtek anglický záložník Adam Johnson za pohlavní styk s patnáctiletou fanynkou.

Někdejší fotbalista Sunderlandu se k činu přiznal, u soudu mu to ale nijak nepomohlo. Soudce při čtení rozsudku uvedl, že o jejím věku moc dobře věděl a ani to jej nezastavilo v námluvách k sexuálním hrátkám.

"Myslel jste si, že Vám to projde a nikomu to neřekne," prohlásil soudce Jonathan Rose, podle nějž dívky dodnes trpí psychickými problémy.

"Tímhle rozsudkem chceme všem vzkázat, že ani sláva, ani moc vám nedávají právo porušovat zákon," píše se v prohlášení státního zastupitelství. "Veřejnost má samozřejmě právo na svůj názor, ale Adam Johnson porušil právo."

Za Sunderland dosud nastupoval dvanáctinásobný anglický reprezentant pravidelně v základní sestavě. Naposledy klubový dres oblékl v utkání proti Liverpoolu, v němž přispěl gólem k remíze 2:2.

Do Sunderlandu přišel dnes osmadvacetiletý Johnson v roce 2012 za deset milionů liber z Manchesteru City, s kterým předtím vyhrál ligu i Anglický pohár. Smlouvu měl do konce této sezony.

 

Právě se děje

před 25 minutami

U obce Milavče na Domažlicku se srazily dva vlaky, zraněné jsou desítky lidí

U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se dnes srazily dva vlaky, podle prvotních informací jsou tam desítky zraněných, kolem 50. Složky integrované záchranné služby si místo nehody rozdělily na dva úseky, kde společně zasahují desítky záchranářů. Na místo míří záchranářské vrtulníky a další sanitní vozy. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Podle železničářů šlo o srážku vlaku Západní expres s osobním vlakem.

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy