Jízda Mohuče nekončí: posedmé vyhrála a vede Bundesligu

2. 10. 2010 17:23
Norimberk - Schalke 04 2:1, Mohuč - Hoffenheim 4:2
Mohuč je překvapením letošního ročníku Bundesligy.
Mohuč je překvapením letošního ročníku Bundesligy. | Foto: Reuters

Mohuč - Sedm zápasů, sedm výher. Taková je statistika bundesligové Mohuče, která kraluje německé Bundeslize v podobném duchu, jako Gambrinus lize Plzeň.

Zatím poslední vítězství si svěřenci Thomase Tuchela připsali v sobotu, kdy zdolali na vlastním hřišti Hoffenheim 4:2.

K vítězství jim pomohly skvělé začátky obou poločasů, kdy se trefili Sami Allagui a Adám Szalai, a také vlastní branka hostujícího Diase, jež se nakonec ukázala jako vítězná. V samotném závěru pečetil výhru Mohuče z penalty Schürrle.

Mohuč dál kraluje Bundeslize, nezastavil ji ani Bayern
Schalke poprvé vyhrálo, Hamburk doma padl s Wolfsburgem

Mohuč, která již v této sezoně uspěla i nad Bayernem Mnichov, i díky výhře nad Hoffenheimem dál vede ligu o šest bodů před Borussií Dortmund.

Trefa Klaase-Jana Huntelaara Schalke k bodům nepomohla.
Trefa Klaase-Jana Huntelaara Schalke k bodům nepomohla. | Foto: Reuters

Dál naopak pokračuje trápení hvězdami nabitého Schalke, jež v sobotu prohrálo s Norimberkem 2:1. Vestfálský tým, který více než půl hodiny hrál po vyloučení Jermaine Jonese o deseti, nejprve srazil na kolena střelou k pravé tyči Mike Frantz.

Pak ale vyrovnal na 1:1 v dobré formě hrající Klaas-Jan Huntelaar, který v sedmi zápasech za Schalke vstřelil již svůj pátý gól.

Jenže Raúlovi a spol. domácí nedopřáli ani bod, když se hlavičkou prosadil v 84. minutě Andreas Wolf. Schalke tak dále dlí na sestupových příčkách a v případě zítřejšího úspěchu Stuttgartu se dokonce může propadnout na poslední místo.

Výhru 2:1 si připsal také Hamburk, který doma otočil zápas s Kaiserslauternem, a ze tří bodů se raduje i Freiburg, jenž přestřílel Kolín 3:2.

V posledním sobotním utkání jen remizoval Wolbsburg s Mönchengladbachem, který si připsal již třetí remízu v nové sezoně.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Freiburg - Kolín nad Rýnem 3:2, Hamburk - Kaiserslautern 2:1, Mohuč - Hoffenheim 4:2, Mönchengladbach - Wolfsburg 1:1, Norimberk - Schalke 2:1.

1. Mohuč 7 7 0 0 18:7 21
2. Dortmund 6 5 0 1 16:5 15
3. Hannover 7 4 1 2 11:8 13
4. Freiburg 7 4 0 3 11:11 12
5. Hoffenheim 7 3 2 2 13:10 11
Leverkusen 6 3 2 1 13:10 11
7. Hamburk 7 3 2 2 12:11 11
8. Wolfsburg 7 3 1 3 12:11 10