Jiránek nejspíš zamíří do anglického Birminghamu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
30. 8. 2010 10:32
Českému stoperovi končí v zimě smlouve ve Spartaku
Martin Jiránek.
Martin Jiránek. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Český fotbalový reprezentant Martin Jiránek má podle anglického deníku Daily Mail blízko k přestupu do Birminghamu.

Jedenatřicetiletý záložník, který v současnosti již šest let působí v ruském Spartaku Moskva, totiž odmítl prodloužit svoji smlouvu s tímto klubem, a tak dostal povolení hledat si nové angažmá.

Mezi zájemce o jeho služby patří ještě AEK Atény a španělský Real Zaragoza, ale podle anglických médií je preferovanou destinací českého beka právě Birmingham.

Čtěte také: Los LM: Žilina vyzve Čechovu Chelsea i ruský Spartak

Na dořešení přestupu někdejšího kapitána Spartaku má ale v současnosti šestý celek Premier League již jen několik desítek hodin, neboť v úterý o půlnoci končí letní přestupní okno.

V případě, že by se nestihl Jiránkův přestup do té doby dořešit, musel by český stoper zůstat v moskevském klubu až do zimy, kdy mu vyprší smlouva.  

 

Právě se děje

před 10 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy