Jiráčka chytily po hodině křeče. Vím, že můžu hrát lépe, řekl

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 9. 2015 18:38
Záložník Petr Jiráček dnes po čtyřech letech opět nastoupil v české lize. Devětadvacetiletý fotbalista si odbyl premiéru v dresu pražské Sparty, která remizovala 1:1 v Jablonci.
Petr Jiráček v dresu pražské Sparty.
Petr Jiráček v dresu pražské Sparty. | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Záložník Petr Jiráček dnes po čtyřech letech opět nastoupil v české lize. Devětadvacetiletý fotbalista si odbyl premiéru v dresu pražské Sparty, která remizovala 1:1 v Jablonci. Bývalý hráč Plzně na Střelnici odehrál 72 minut, načal druhou stovku prvoligových startů a přiznal, že může hrát lépe.

Zápas začal Jiráček na levém kraji zálohy, po přestávce se ale postavil do středu. "Většinu kariéry jsem odehrál jako defenzivní záložník a tam se mi asi hraje nejlíp. Ale místo si nevybírám, budu hrát tam, kde mě trenér bude potřebovat," řekl Jiráček novinářům.

Ke svému výkonu měl výhrady, po hodině hry ho začaly evidentně trápit křeče. "Nerad bych po premiéře hodnotil sám sebe. Ale vím, že můžu hrát líp, nebylo to ono. Nastoupil jsem po delší době a věřím, že se rychle rozehraji," prohlásil Jiráček, který do Sparty zamířil na konci srpna z Hamburku.

Ščasný: Má potenciál se hodně zlepšit

"Myslím, že dokud měl síly, tak odvedl standardní výkon. Zatím nevím, kde mu najdeme místo, ale má potenciál se hodně zlepšit a postupem času půjde nahoru," zhodnotil Jiráčka trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Odchovanec Sokolova se v prvním soutěžním utkání od května uvedl mimo jiné i zahozenou šancí. V 56. minutě za bezbrankového stavu šel sám na gólmana Hrubého, který ho ale vychytal.

"K vítězství jsme měli hodně blízko, pak jsme vyrobili penaltu a stálo nás to dva body. V Jablonci se ale vyhrávat nebude, z tohoto pohledu může být bod odtud dobrý," řekl Jiráček, který po zápase hodil dres do hlediště. "Měl jsem tam bratra s rodinou, byl pro ně," vysvětlil osmadvacetinásobný reprezentant.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy