reklama
 
 

Jiráček zachránil Spartu od ostudy gólem v poslední chvíli

23. 9. 2015 22:39
Záložník Petr Jiráček byl hrdinou Sparty Praha v ve třetím kole poháru. Na hřišti třetiligového Králova Dvora ji zachránil od blamáže nejprve v 90. minutě vyrovnal na 1:1 premiérovým soutěžním gólem po srpnovém příchodu z Hamburku a pak uspěl i ve vítězném penaltovém rozstřelu.

Králův Dvůr - Záložník Petr Jiráček zachránil pražskou Spartu od blamáže ve třetím kole poháru na hřišti třetiligového Králova Dvora. Devětadvacetiletý fotbalista nejprve v 90. minutě vyrovnal na 1:1 premiérovým soutěžním gólem po srpnovém příchodu z Hamburku a pak uspěl i ve vítězném penaltovém rozstřelu.

První hodina na lavičce

Jiráček, který přišel na hřiště v 61. minutě, se prosadil možná z poslední sparťanské akce. Po standardní situaci k němu v šestnáctce propadl míč a zblízka bez problému přesně zakončil. "Gól jsme měli dát dřív a určitě jsme jich tady měli dát víc a předejít takovému trápení. Myslím si, že to bylo dneska dost zbytečné," řekl novinářům středopolař Sparty.

Na penaltu šel jako první z letenského týmu a domácího brankáře poslal na opačnou stranu. "Chtěli jsme hlavně dát ještě gól v normální hrací době, ale už bylo málo času. Na penaltu jsem se přihlásil, takže zaplaťpánbůh, že jsem ji aspoň proměnil," uvedl Jiráček.

"Byli jsme jasně celý zápas lepší"

Postup Sparty podle něj byl zasloužený, přestože se ligový lídr s "Cábelíky" hodně trápil. "Byli jsme jasně celý zápas lepší, neproměnili jsme plno šancí a z jedné standardky jsme dostali gól, což se nemůže stávat. Takže neřekl bych, že postup byl šťastný, ale měli jsme k němu určitě dojít hladší cestou než touhle," upozornil bývalý hráč Plzně, Sokolova či Wolfsburgu.

"Bylo to tím, že jsme nezachovali chladnou hlavu, měli jsme víc držet balon a nechat soupeře trošku víc běhat. Myslím, že by to určitě nevydržel celý zápas a určitě by mu došly dřív síly. Byli jsme moc zbrklí a někdy jsme chtěli zbytečně až moc rychle hrát dopředu a z toho pramenily ty chyby," přidal Jiráček.

Přiznal, že se spoluhráči byl v závěru utkání za stavu 0:1 nervózní. "Samozřejmě někteří hráči už byli podráždění, já také. Hrajeme ve Spartě a tyhle zápasy musíme zvládat. Nemůžeme si dovolit zápas dohánět v poslední minutě," dodal osmadvacetinásobný reprezentant.

autor: ČTK | 23. 9. 2015 22:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama