Jiráček věří, že Spartě pomůže. A vrátí se do reprezentace

ČTK ČTK
25. 8. 2015 15:39
Devětadvacetiletý fotbalista je také přesvědčen, že i když dal před Viktorií přednost letenskému rivalovi, tak jeho přestup nebude budit přehnané vášně.
Petr Jiráček ještě v dresu Hamburku
Petr Jiráček ještě v dresu Hamburku | Foto: Reuters

Praha - Záložník Petr Jiráček doufá, že přestup z Hamburku do Sparty mu pomůže k návratu do reprezentace, za kterou si mimo jiné zahrál ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v roce 2012. Devětadvacetiletý fotbalista je také přesvědčen, že i když dal před Viktorií přednost letenskému rivalovi, tak jeho přestup nebude budit přehnané vášně.

"V reprezentaci jsem byl naposledy minulý rok a trenér Vrba říkal, že bude nominovat jen hráče, kteří budou nastupovat v klubu. To byl signál, že pozvánky mi přestanou chodit," řekl Jiráček na dnešní tiskové konferenci, kde byl představen jako nová posila Sparty. "Teď doufám, že si výkony řeknu o návrat," dodal.

Že by byl Jiráček z formy, se nebojí ani vedení Sparty. "Podobným otázkám čelila Sparta, už když se vracel Vašek Kadlec. Ale pak se ukázalo, že to vůbec nebyl problém. Nevidím důvod, proč by to tak nemělo být i Petra," prohlásil ředitel letenského klubu Adam Kotalík.

Jiráček, který v reprezentaci odehrál 28 zápasů a dal tři góly, je přesvědčený, že Spartě má co nabídnout. "V Hamburku jsem hrál celou přípravu a normálně jsem se připravoval," uvedl. "Ale nevidím to jako restart kariéry. Sice jsem čekal, že v Německu dostanu víc zápasů, ale i tak jsem tam něco odehrál," přidal.

"Ale nejdu sem s tím, že mám místo zaručené. Je tady plno skvělých fotbalistů, navíc má Sparta sezonu skvěle rozehranou a je první. Nebude to jednoduché, proto také vítám, že jsme přišel v reprezentační pauze a budu mít víc času poznat nové spoluhráče a ukázat trenérovi, že místo v základu si zasloužím," prohlásil Jiráček.

Přijetí v Plzni, se kterou získal v roce 2011 mistrovský titul, se neobává. "Rivalita mezi Spartou a Plzní vygradovala v posledních pěti letech. Sice jsem tam hrál a budu s ní navždy spojen, ale teď jsem byl čtyři roky v zahraničí," poznamenal. "Když odcházel do Německa, tak to nebylo tak vyhrocené. Navíc je Petr slušný člověk, který se nikdy nijak nevyjádřil o Spartě nebo jiném klubu," přidal hráčův agent Dalibor Lacina.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Další zprávy