Jiráček byl v základu proti Bayernu, prohru neodvrátil

28. 1. 2012 20:58
Schalke otočila zápas s Kolínem a dotáhlo se do čela

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 19. kole německé ligy Wolfsburg 2:0 a udrželi se v čele německé bundesligy. Za poražené odehrál 66 minut reprezentační záložník Petr Jiráček, který si připsal druhý bundesligový start. Stejně bodů jako Bayern má také obhájce z Dortmundu, kterému se dnes povedlo zvítězit 3:1 nad Hoffenheimem.

Bayern v souboji s Wolfsburgem spasili klíčoví ofenzivní hráči Mario Gómez s Arjenem Robbenem, kteří se postarali o obě branky. Bavorský velkoklub tak odčinil nezdar z úvodního jarního kola, kdy prohrál v Mönchengladbachu. V sestavě Wolfsburgu kvůli poraněnému kotníku chyběl druhý český středopolař Jan Polák. "Vlci" si tak nepolepší ze současné deváté pozice, přeskočit je navíc může Stuttgart.

Cennou výhru 2:1 na hřišti Herthy Berlín vybojoval Hamburk, za který odehráli celý zápas brankář Jaroslav Drobný a také záložník David Jarolím, jenž se v sestavě HSV objevil poprvé od 20. listopadu. V domácím týmu nechyběl reprezentační stoper Roman Hubník. Hertha se po dnešní prohře ještě více přiblížila k sestupovým příčkám, patří jí čtrnáctá pozice.

V důležitém "záchranářském" souboji se rozešly remízou 2:2 předposlední Augsburg a o jednu příčku lepší Kaiserslautern. V dresu hostí měl důvod k radosti obránce Jan Šimůnek. Poprvé od přestupu v létě 2010 za Kaiserslautern nastoupil v bundesligovém utkání a navíc se už ve 25. minutě blýskl přihrávkou na vedoucí branku Dicka. O zápas proti svému bývalému klubu přišel domácí Jan Morávek, který v Augsburgu hostuje ze Schalke. Morávka limituje zranění třísel.

Tradiční oporou Bayeru Leverkusen byl reprezentační zadák Michal Kadlec. V Brémách sice nejprve na konci první půle viděl žlutou kartu, ale po hodině hry asistoval přesným centrem u vyrovnávací trefy Reinartze, který stanovil skóre na konečných 1:1.

Dortmund znovu ukázal, jak velká je jeho ofenzivní síla. Na výhře nad Hoffenheimem se podílel hlavně střelec dvou branek Kagawa, Borussia v posledních třech bundesligových duelech nasázela dvanáct branek a naznačila, že po špatném vstupu do sezony může znovu usilovat o titul.

Schalke ukázalo velký obrat na hřiště Kolína v závěrečné půlhodině zápasu. Domácí sice vedli po trefě německého reprezentanta Podolského, ale po přestávce utkání ovládli hosté. Velký podíl na výhře měl rumunský kanonýr Marica, autor první a druhé branky. Povedený úsek hry dokonali dalšími trefami Huntelaar a Höger. Schalke se vyrovnalo i s absencí svých útočných hvězd Raúla s Farfánem, kteří jsou mimo hru kvůli zranění.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Brémy - Leverkusen 1:1 (29. Pizarro - 60. Reinartz), Hertha Berlín - Hamburk 1:2 (81. Lassoga - 24. Jansen, 45. Petrič), Bayern Mnichov - Wolfsburg 2:0 (60. Gómez, 90. Robben), Augsburg - Kaiserslautern 2:2 (5. De Jong, 66. Hain - 25. a 48. Dick), Dortmund - Hoffenheim 3:1 (15. a 55. Kagawa, 31. Grosskreutz - 63. Johnson, Kolín nad Rýnem - Schalke 1:4 (4. Podolski - 60. a 72. Marica, 78. Huntelaar, 82. Höger).