Jihlava znovu bodovala. Na Dukle uspěla i bez kanonýra Tecla

FOTO Dukla na Jihlavu nevyzrála a byla ráda za bod
Smírně skončilo utkání 12. kola Gambrinus ligy mezi Duklou Praha a Vysočinou Jihlava.
Oba týmy daly po dvou gólech. Lépe začala Dukla, když se v 16. minutě trefil Tomáš Berger. Jihlava však stav otočila góly Karola Karlíka a Igora Oberta. Dukla poté už pouze dokázala vyrovnat gólem v 67. minutě, který vstřelil díky penaltě Zbyněk Pospěch.
Zde je v šanci Lukáš Štětina z Dukly.
Jihlavský kapitán Lukáš Vaculík se snažil prostřelit dukelského Petra Malého.
26. 10. 2012 22:13
Dukla vedla, nováček z Jihlavy otočil skóre a remízu zařídil Pospěch z penalty.

Praha - Nováček z Jihlavy pokračuje v dobrých výkonech, které předvádí od startu letošní Gambrinus ligy. Tým trenéra Komňackého uhrál v předehrávce 12. kola soutěže cennou remízu 2:2 na hřišti pražské Dukly.

Jihlavští uspěli i bez zraněného kapitána a střelce Stanislava Tecla. Na Dukle prohrávali po brance domácího Bergera, jenže Karlík a Obert skóre otočili. Na konečných 2:2 vyrovnal v 67. minutě Pospěch, který proměnil pokutový kop.

Nerozhodný výsledek uhráli loňský a letošní nováček už posedmé v sezoně. Vysočina se v neúplné tabulce posunula na osmé místo, Dukla klesla na místo jedenácté.

Změny v sestavě se Boleslavi vyplatily

Dostala se před ní totiž Mladá Boleslav, která ve druhém pátečním utkání doma porazila nejtěsnějším rozdílem 1:0 Brno. Kouč Ladislav Minář udělal po nepovedeném utkání v Liberci v sestavě tři změny, když Sivriče, Filla a Kůdelu nahradili Šírl, Magera a Štohanzl. A vyplatilo se.

Jedinou branku utkání dal už ve 14. minutě právě Štohanzl, jenž dorážel střelu Magery. Středočeši vyhráli teprve podruhé z posledních osmi utkání a zvýšili svůj náskok na sestupové pozice na šest bodů.

V utkání měli domácí řadu dalších šancí, ale stejně jako v pondělí v Liberci je nedokázali proměňovat.

12. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 2:2 (1:1)

Branky: 16. Berger, 67. Pospěch z pen. - 26. Karlík, 47. Obert. Rozhodčí: Proske - Košec, Zeman. ŽK: Malý - Obert, Karlík. Diváci: 1135.

Dukla: Rada - Romera (87. Marek), Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek (74. Přeučil) - Podrazký (62. Pázler), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (89. Kosak), Kučera, Karlík, Vaculík - Jungr, Mešanovič (87. Sedláček). Trenér: Komňacký.

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branka: 14. Štohanzl. Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Pilný. ŽK: Dosoudil, Johana, Brunclík, Sivrič - Mezlík. Diváci: 1322.

M. Boleslav: Miller - Bořil, Johana, Dosoudil, Šírl - Janíček (77. Kúdela), Brunclík - Mareš, Magera (72. Sivrič), Štohanzl - Nešpor (90. Fillo). Trenér: Minář.

Brno: Petr - Pašek (83. Glaser), Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Šoljič (65. Kaufman), Zavadil, Lutonský - Halaška (57. Přerovský), Škoda. Trenér: Čuhel.

1. Jablonec 11 6 4 1 22:11 22
2. Olomouc 11 6 4 1 16:8 22
3. Sparta 11 6 2 3 17:10 20
4. Plzeň 11 5 4 2 19:10 19
5. Brno 12 5 3 4 18:20 18
6. Slavia 11 4 5 2 16:11 17