Jihlava přestřílela Baník a je stále bez porážky

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 9. 2012 19:49
Fotbalisté Jihlavy se radují z druhé výhry v této sezoně
Fotbalisté Jihlavy se radují z druhé výhry v této sezoně | Foto: ČTK

Jihlava - Fotbalisté Jihlavy si v dohrávce 7. kola Gambrinus ligy připsali druhou výhru v této sezoně, když po divokém průběhu porazili Baník Ostrava 3:2.

O vítěznou branku se postaral Václav Koloušek, když v 60. minutě rozhodnul dokonale zahraným přímým kopem z ideální pozice před velkým vápnem.

Vysočina tak zůstává jediným týmem v lize, který ještě neokusil hořkost porážky. Poslední zápas tohoto kola mezi Slavií a Teplicemi se odehraje ve středu.

Divoký první poločas

Brankové hody odstartoval už v 8. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu hostující Kraut. Jihlavští si poté vytvořili převahu, kterou zúročil v polovině první půle po úniku Tecl. Byla to už jeho šestá trefa v sezoně.

Za další dvě minuty domácí obrat dokonali, když se v závaru nejlépe orientoval Šourek. To však v úvodní pětačtyřicetiminutovce ještě nebylo vše. Chvíli před přestávkou srovnal na 2:2 po centru Lukeše Fantiš.

Do druhého poločasu vstoupili velkou šancí Slezané, ovšem míči v cestě do brány stála Blažkova tyč. O osudu tří bodů tak rozhodl jihlavský ekvilibrista Koloušek, který z přímého kopu trefil přesně šibenici ostravské svatyně.

7. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 3:2 (2:2)
Branky: 26. Tecl, 28. Šourek, 60. Koloušek - 8. Kraut, 44. Fantiš. ŽK: Karlík, Rada - Buček, Droppa, Vomáčka, Lukeš. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Kovařík. Diváci: 4075.

Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (81. Mešanovič), Koloušek, Rada (76. Kučera), Jungr, Vaculík (90. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.
Ostrava: Buček - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Mach - Milosavljev, Droppa, Lukeš, Vašenda (73. Vrťo), Kraut (90.+3 Onuchukwu) - Fantiš. Trenér: Látal.