Jednadvacítka v prvním utkání s Rakouskem vyhrála 3:0

31. 5. 2018 16:56
O vítězství se premiérovými góly v národním týmu postarali Matěj Pulkrab, Matěj Helešic a Jan Kuchta.
Matěj Pulkrab září v lize i reprezentaci
Matěj Pulkrab září v lize i reprezentaci | Foto: ČTK

Zell am See - Česká fotbalová reprezentace do 21 let v přípravném utkání v Zell am See porazila domácí Rakousko 3:0. O vítězství se premiérovými góly v národním týmu postarali Matěj Pulkrab, Matěj Helešic a Jan Kuchta.

Trenér Vítězslav Lavička potvrdil, že chce vyzkoušet nováčky, takže v základní sestavě se objevila pětice nových tváří. Úplnými nováčky byli Matěj Chaluš s Dominikem Janoškem, zatímco trojice Michal Surzyn, Helešic a Denis Granečný už dříve v nominaci byla, ale ani jeden ještě neodehrál ani minutu.

Skóre utkání otevřel už v páté minutě Pulkrab, který na první gól v jednadvacítce čekal sedm zápasů. Naopak hned při prvním startu za národní tým se prosadili Helešic s Kuchtou, který byl navíc jako náhradník nominován až dodatečně. Helešic zvýšil na 2:0 v 53. minutě, Kuchta dal výsledku konečnou podobou v nastavení.

Jednadvacítka proti Rakousku nastoupí ještě v neděli, tentokrát v Kuchlu nedaleko Salcburku. Nejbližší utkání kvalifikace mistrovství Evropy, ve které mají oba soupeři už jen teoretické šance na postup, potom čeká Lavičkův výběr až v září v San Marinu.