Jedna minuta stačila, Jihlava porazila neškodný Baník

24. 4. 2015 19:08
Jihlavští fotbalisté slaví.
Jihlavští fotbalisté slaví. | Foto: CPA Eduard Erben

Jihlava - Dva góly během jediné minuty přinesly fotbalistům Jihlavy výhru 2:0 v duelu 25. kola první ligy s Baníkem Ostrava.

Nejprve chybu hostujícího brankáře Pavlenky potrestal střelou z nulového úhlu Harba, hned na to hezkou střelou do šibenice zvyšoval Kliment. Jihlava tak bodovala pošesté z posledních sedmi zápasů, naopak Baník prohrál čtvrtý z posledních pěti utkání.

Baník nenavázal na dobrou vzájemnou bilanci

Ostrava dosud přitom s Jihlavou padla v jediném ze sedmi zápasů, tentokráte však nezvládla začátek utkání. Vysočina byla od začátku mnohem aktivnější a brzy byla odměněna góly.

Ve 13. minutě poslal do vedení domácí tým bosenský útočník Harba, jenž vstřelil první branku v jarní části sezony. Naposledy se trefil dvakrát ještě na podzim do sítě Hradce Králové.

Probuzený elitní útočník Jihlavy využil chybného vyběhnutí brankáře Pavlenky. Reprezentant do 21 let se bál, že zahraje rukou mimo vápno, míč tak nezachytil, a Harba levačkou téměř z brankové čáry zakroutil míč do prázdné branky.

Navíc neuplynula ještě ani minuta hry a Jihlava znovu slavila. Šulek zatáhl po levé straně míč, který se ještě po Kučerovi dostal ke Klimentovi, ten napřáhl z 20 metrů a jeho střela zaplula přesně k pravé tyči hostující branky. Byl to jeho druhý ligový gól kariéry.

Hosté se z KO úderu nevzpamatovali

Po půlhodině hry mohl vedení dominující Jihlavy navýšit Šulek, ale záložník Vysočiny z malého vápna v záklonu mířil mimo tři tyče Pavlenkovy svatyně.

Do druhého poločasu hostující trenér Frňka stáhl ze hry Foltýna a posílil ofenzívu Mišákem, jenže středopolař, který do Baníku zamířil v lednu letošního roku, na sebe upozornil jen žlutou kartou po šesti minutách pobytu na hrací ploše.

To už ale domácí mohli vést o tři branky, ale Kliment tentokráte těsně minul pravou tyč ostravské branky. Hned z protiútoku dal o sobě přeci jen pozitivněji vědět střídající Mišák. Po přihrávce Narha ale v dobré pozici pálil nad.

Pět minut před koncem mohl ze standardní situace navýšit vedení domácích Kučera, ale centr se snesl jen na levou tyč ostravské brány. Ostrava ¨však ani ve zbytku utkání gól nedala a v Jihlavě potvrdila, že s 18 brankami má nejhorší útok ligy. Navíc z posledního tuctu kol dokázali Baníkovci vyhrát jenom jednou.

25. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 13. Harba, 14. Kliment. Rozhodčí: Marek - Urban, Pochylý. ŽK: Mišák, Narh, Kukec (všichni Ostrava). Diváci: 3439.

Jihlava: Hanuš - T. Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Jánoš, Kučera - Fulnek, Šulek (66. Nerad), Kliment (62. Kukol) - Harba (79. Mešanovič). Trenér: Klusáček.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič - Foltýn (46. Mišák), Kukec - Sivrič, Jirásek (87. Holzer), De Azevedo - Narh (66. Zapata). Trenér: Frňka.

1. Plzeň 24 19 3 2 54:17 60
2. Sparta 24 17 3 4 41:12 54
3. Jablonec 24 15 5 4 45:17 50
4. Mladá Boleslav 24 11 4 9 33:27 37
5. Dukla 24 9 7 8 27:32 34
6. Teplice 24 8 9 7 36:26 33