Je to kruté, byli jsme blízko. Doufám, že budou fanoušci na klub hrdí, řekl kouč Opavy

David Janeczek David Janeczek
18. 5. 2017 8:13
Fotbalová Opava byla blízko velkému úspěchu, ale ve finále domácího poháru nakonec podlehla Zlínu 0:1. Do pohárové Evropy se tak druholigový klu nepodívá. Trenér Opavy Roman Skuhravý během pozápasového rozhovoru přiznal, že jeho tým nepodal proti Zlínu optimální výkon. "Na závěr nám chyběly síly na obrat," smutnil Skuhravý.
Roman Skuhravý
Roman Skuhravý | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Opavský fotbal byl blízko obrovskému úspěchu. Ve finále domácího poháru ale svěřenci kouče Romana Skuhravého podlehli prvoligovému Zlínu 0:1. Slezský sen o evropských pohárech se tak rozplynul.

"Dneska se nemá smysl bavit o nějaké bolesti a takových věcech, finále bylo velkým zápasem pro oba týmy. My jsme dneska neodehráli takový zápas, na který jsme byli zvyklí," hodnotil po zápase Skuhravý. 

Jak moc vás mrzí prohrané finále?

Jestli měl někdo porazit Opavu, tak jsem rád, že to byl Zlín s trenérem Bobem Pánikem, před kterým mám velký respekt. Byli jsme velmi blízko, bolí to, ale myslím, že jsme udělali pro klub a celou Opavu, co jsme mohli. Doufám, že na nás mohli být fanoušci hrdí. Jsme smutní, ale rozhodně spokojení, kam jsme se dostali a jakým způsobem jsme se prezentovali. To, že to nevyšlo těsně před konce je trochu kruté, ale takový je fotbal.

Proč jste nenasadil do základní sestavy veterána Zdeňka Pospěcha, který má s podobně těžkými zápasy bohaté zkušenosti?

Měl jsem jasno před zápasem, že Zdenu nedám od začátku, protože jeho herní zatíženost není na jaře kvůli zranění tak velká. Trochu jsem váhal nad nasazením Matěje Helebranda, ale tomu se trochu nepovedl zápas s Varnsdorfem. Na tu analýzu bude čas, takhle po zápase bych udělal více věcí jinak.

Během zápasu jste stáhl ze hry záložníka Marka Radiče a váš střed se poté zdál průchodnější…

Zlín nás nepřečísloval jen po tomto střídání. My jsme přesně věděli, jak bude Zlín hrát. Branku jsme dostali po na můj vkus zbytečné ztrátě, to mě mrzí. Potom tam soupeř trefil dvě břevna, ale nemyslím si, že to bylo tím, že jsme otevřeli střed, protože jsme hráli celý zápas s dvěma středovými hráči. Větší problém vnímám v tom, že jsme neměli sílu na ten obrat. Myslím, že bylo vidět, že jsme už v závěru neměli tolik sil.

Nedolehla na váš tým tíha okamžiku?

Musíme si uvědomit, že kluci, kteří hrají dneska v Opavě, tak před dvěma roky hráli třetí ligu. Zlín má ty zápasy v lize se Slavii, Spartou a dalšími silnými týmy za sebou. Připravit se na tu atmosféru je těžké. My to ale nebereme jako problém, bereme to jako šanci se ještě zlepšovat a také toho, že se z těchto zkušeností můžeme ještě v budoucnu poučit.

Přece jen byl ve hře start v základní skupině Evropské ligy…

Vnímal jsem to i z rozhovorů s koučem Bobem Pánikem a vím, že je to obrovská šance, získat takový rozpočet peněz pro rozvoj klubu. Samozřejmě by to bylo nádherné, ale před zápasem jsem na to nemyslel.

Nemohla rozhodnout i šířka kádru? Hrajete o hodně na dvou frontách…

Nerad na tuhle otázku odpovídám. Rozhodně se nechci vymlouvat, ale určitě v tom něco bude. Musíme se zamyslet nad šířkou kádrů, ale naše možnosti jsou takové, jaké jsou. Ta šířka kádru teoreticky může být jeden z důvodů, proč jsme dneska v závěru neměli tolik sil na obrat.

Ve druhé lize ještě hrajete o teoretickou šanci na postup. Bude těžké z hráčů dostat nezdar proti Zlínu?

Máme jediný cíl, nechceme to nechat Baníku zdarma. V druholigové tabulce nejsme v komfortní situaci. Musíme čekat na ztrátu Baníku, kterou ale asi velice pravděpodobně neudělá. Bude šichta kluky připravit na dalekou cestu do Sokolova. Rozhodně budu apelovat na hráče, abychom zápas zvládli a hráli o postup do posledního kola.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy