Je to kruté, byli jsme blízko. Doufám, že budou fanoušci na klub hrdí, řekl kouč Opavy

David Janeczek David Janeczek
18. 5. 2017 8:13
Fotbalová Opava byla blízko velkému úspěchu, ale ve finále domácího poháru nakonec podlehla Zlínu 0:1. Do pohárové Evropy se tak druholigový klu nepodívá. Trenér Opavy Roman Skuhravý během pozápasového rozhovoru přiznal, že jeho tým nepodal proti Zlínu optimální výkon. "Na závěr nám chyběly síly na obrat," smutnil Skuhravý.
Roman Skuhravý
Roman Skuhravý | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Opavský fotbal byl blízko obrovskému úspěchu. Ve finále domácího poháru ale svěřenci kouče Romana Skuhravého podlehli prvoligovému Zlínu 0:1. Slezský sen o evropských pohárech se tak rozplynul.

"Dneska se nemá smysl bavit o nějaké bolesti a takových věcech, finále bylo velkým zápasem pro oba týmy. My jsme dneska neodehráli takový zápas, na který jsme byli zvyklí," hodnotil po zápase Skuhravý. 

Jak moc vás mrzí prohrané finále?

Jestli měl někdo porazit Opavu, tak jsem rád, že to byl Zlín s trenérem Bobem Pánikem, před kterým mám velký respekt. Byli jsme velmi blízko, bolí to, ale myslím, že jsme udělali pro klub a celou Opavu, co jsme mohli. Doufám, že na nás mohli být fanoušci hrdí. Jsme smutní, ale rozhodně spokojení, kam jsme se dostali a jakým způsobem jsme se prezentovali. To, že to nevyšlo těsně před konce je trochu kruté, ale takový je fotbal.

Proč jste nenasadil do základní sestavy veterána Zdeňka Pospěcha, který má s podobně těžkými zápasy bohaté zkušenosti?

Měl jsem jasno před zápasem, že Zdenu nedám od začátku, protože jeho herní zatíženost není na jaře kvůli zranění tak velká. Trochu jsem váhal nad nasazením Matěje Helebranda, ale tomu se trochu nepovedl zápas s Varnsdorfem. Na tu analýzu bude čas, takhle po zápase bych udělal více věcí jinak.

Během zápasu jste stáhl ze hry záložníka Marka Radiče a váš střed se poté zdál průchodnější…

Zlín nás nepřečísloval jen po tomto střídání. My jsme přesně věděli, jak bude Zlín hrát. Branku jsme dostali po na můj vkus zbytečné ztrátě, to mě mrzí. Potom tam soupeř trefil dvě břevna, ale nemyslím si, že to bylo tím, že jsme otevřeli střed, protože jsme hráli celý zápas s dvěma středovými hráči. Větší problém vnímám v tom, že jsme neměli sílu na ten obrat. Myslím, že bylo vidět, že jsme už v závěru neměli tolik sil.

Nedolehla na váš tým tíha okamžiku?

Musíme si uvědomit, že kluci, kteří hrají dneska v Opavě, tak před dvěma roky hráli třetí ligu. Zlín má ty zápasy v lize se Slavii, Spartou a dalšími silnými týmy za sebou. Připravit se na tu atmosféru je těžké. My to ale nebereme jako problém, bereme to jako šanci se ještě zlepšovat a také toho, že se z těchto zkušeností můžeme ještě v budoucnu poučit.

Přece jen byl ve hře start v základní skupině Evropské ligy…

Vnímal jsem to i z rozhovorů s koučem Bobem Pánikem a vím, že je to obrovská šance, získat takový rozpočet peněz pro rozvoj klubu. Samozřejmě by to bylo nádherné, ale před zápasem jsem na to nemyslel.

Nemohla rozhodnout i šířka kádru? Hrajete o hodně na dvou frontách…

Nerad na tuhle otázku odpovídám. Rozhodně se nechci vymlouvat, ale určitě v tom něco bude. Musíme se zamyslet nad šířkou kádrů, ale naše možnosti jsou takové, jaké jsou. Ta šířka kádru teoreticky může být jeden z důvodů, proč jsme dneska v závěru neměli tolik sil na obrat.

Ve druhé lize ještě hrajete o teoretickou šanci na postup. Bude těžké z hráčů dostat nezdar proti Zlínu?

Máme jediný cíl, nechceme to nechat Baníku zdarma. V druholigové tabulce nejsme v komfortní situaci. Musíme čekat na ztrátu Baníku, kterou ale asi velice pravděpodobně neudělá. Bude šichta kluky připravit na dalekou cestu do Sokolova. Rozhodně budu apelovat na hráče, abychom zápas zvládli a hráli o postup do posledního kola.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy