Jde to i bez Lewandowského. Bayern nasázel vítězi Evropské ligy pět gólů za poločas

5. 8. 2022 22:24
Fotbalisté Bayernu Mnichov vykročili za obhajobou německého titulu vysokým vítězstvím 6:1 na hřišti Eintrachtu Frankfurt. Šampioni z minulých deseti let nasázeli letošním vítězům Evropské ligy pět branek už v úvodním dějství. Dvěma góly se blýskl devatenáctiletý záložník Jamal Musiala.
Joshua Kimmich
Joshua Kimmich | Foto: Reuters

Bayern poslal do vedení už v páté minutě Kimmich chytrým obstřelem z přímého kopu, záhy navíc zvýšil Pavard. V 29. minutě se dočkala největší letní posila bavorského velkoklubu Mané, který "rybičkou" zužitkoval Gnabryho centr. Bývalý kanonýr Liverpoolu se trefil už v souboji o německý Superpohár s Lipskem a po deseti letech napodobil výkon Maria Mandžukiče, který jako poslední dal gól v prvních dvou soutěžních utkáních za Bayern.

V 35. minutě měl Musiala před odkrytou bránou snadnou práci po nabídce autora dvou asistencí Müllera a drtivý poločas gólově uzavřel Gnabry. Po změně stran snížil Kolo Muani, poslední slovo měl ale znovu Musiala.

Frankfurt tak nepotvrdil, že byl pro Bayern v posledních třech sezonách nejméně oblíbeným ligovým soupeřem. Před dnešním utkáním dokázal Eintracht z šesti duelů vyhrát tři, dnes ale doma prohrál podruhé za sebou.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 1:6 (64. Kolo Muani - 35. a 83. Musiala, 5. Kimmich, 11. Pavard, 29. Mané, 43. Gnabry).