roj
28. 11. 2007 22:27
Chelsea a AC Milán mají jistý postup
Jiří Jarošík (vlevo) slaví se spoluhráči z Celtiku gól do sítě Doněcku.
Jiří Jarošík (vlevo) slaví se spoluhráči z Celtiku gól do sítě Doněcku. | Foto: Reuters

Praha - Český fotbalista Jiří Jarošík pomohl gólem  Celtiku Glasgow k domácí výhře v Lize mistrů 2:1 nad Šachťarem Doněck. Liverpool odvrátil hrozbu vyřazení, když na Anfield Road porazil Porto 4:1.

Jistotu postupu mají po středečních zápasech mužstva Chelsea a AC Milán.

Fotbalistům Chelsea se dokonale podařila pomsta za nečekanou domácí remízu s Trondheimem z úvodního utkání ve skupině. Ve středu drtil tým Avrama Granta, bez zraněného brankáře Petra Čecha, domácí Rosenborg od prvních minut.

Po dvaceti minutách  se už podruhé v utkání trefil Didier Drogba. Chelsea vedla 2:0 a do poločasu dokonce zvýšil na 3:0 obránce Alex. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel na 4:0 Joe Cole.

Porážky Trondheimu mohlo využít Schalke ke smazání bodového rozdílu právě na druhý Rosenborg, jenže svěřenci Mirka Slomky jen remizovali 0:0 ve Valencii, která už nemůže postoupit.

Hodně očekávaný byl duel Liverpoolu s Portem. Anglický tým musel k zachování postupových šancí zvítězit.

Domácí také šli po brance Torrese do vedení, jenže po půlhodině hry stačil srovnat Lisandro a tým trenéra Rafaela Beníteze se začal dostávat do křeče.

Nicméně tlak domácích ve druhém poločase sílil a odpor Porta definitivně zlomil v 78. minutě druhou brankou Torres. Liverpool dohrával zápas už v exhibičním tempu a vítězství pečetil brankou z penalty Gerrard a čtvrtým gólem střídající Crouch.

Ve druhém utkání skupiny A porazil Besiktas gólem Brazilce Boba z 88. minuty na svém hřišti Marseille 2:1 a situace ve skupině se tak pořádně zamotala.

Mezi prvním Portem a posledním Besiktasem je jen dvoubodový rozdíl a před posledním kolem tak mají šanci na postup všechna mužstva.

Fotbalista Olympiakosu Luciano Galletti (uprostřed) slaví se spoluhráči gól do sítě Lazia. | Foto: Reuters

Brémy zaskočily Real

Do postupové hry se ve skupině C výrazně vrátil Werder Brémy. Německý celek doma porazil Real Madrid 3:2.

Werder poslal do vedení už po pěti minutách Rosenberg. Na vedení dokázal odpovědět Robinho, ale na konci prvního a začátku druhého poločasu vystřelil dvoubrankové vedení pro domácí Sanogo a Hunt a Real už stačil jen snížit po brance Van Nistelrooye.

Za vedoucím Realem je možná překvapivě se stejným bodovým ziskem Olympiakos Pireus, který otočil zápas na Laziu a vyhrál 2:1.

Ve skupině D stačilo AC Milán k jistotě postupu do další fáze remíza na Benfíce 1:1. Ta naopak definitivně vyřadila z postupové hry portugalský celek.

V přímém boji o druhé místo v tabulce porazil Cetlic po velkém dramatu ukrajinský Šachťar Doněck. V souboji českých reprezentantů Jiřího Jarošíka a Tomáše Hübschmanna se radoval první jmenovaný.

Záložník Celtiku přispěl k obratu v utkání, když v posledních vteřinách první půle srovnal na 1:1. Rozhodující úder si skotský tým schoval na druhou minutu nastavení, v níž Donati uzavřel na 2:1.