Jarošík dal první gól za Zaragozu. Výhru však neslavil

8. 3. 2010 23:20
Almería - Barcelona 2:2, Zaragoza - Atlético Madrid 1:1
Jiří Jarošík se poprvé trefil v dresu Zaragozy
Jiří Jarošík se poprvé trefil v dresu Zaragozy | Foto: Reuters

Madrid - Svůj první gól ve španělské lize vstřelil český fotbalista Jiří Jarošík.

Přestože jeho branka po rohovém kopu ze 6. minuty dlouho znamenala vedení Zaragozy proti Atléticu Madrid 1:0, nakonec tři body nepřinesla. V samém závěru totiž srovnal za Madridské Balde.

Třemi góly v závěrečné půlhodině otočili fotbalisté Realu Madrid utkání proti Seville a díky vítězství 3:2 vystřídali v čele španělské ligy Barcelonu. Obhájce titulu předtím v sobotu zaváhal v Almeríi, kde jen remizoval 2:2.

Real prohrával po vlastní brance Xabiho Alonsa a trestném kopu Dragutinoviče v úvodu druhého poločasu 0:2 a zdálo se, že klopýtnutí svého rivala nevyužije. Svým čtrnáctým ligovým gólem v sezoně však zavelel k obratu hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo a vzápětí vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Sergio Ramos.

O výhře "Bílého baletu" rozhodl ve druhé minutě nastavení Rafael van der Vaart, když předtím ještě nejlepší střelec Realu Gonzalo Higuaín trefil břevno. Madridský celek je první díky lepšímu skóre a tabulku vede poprvé od konce listopadu, kdy se dostal do čela na skok po jedenáctém kole.

Barcelona zase v zápase s Almerií dvakrát prohrávala a poslední půlhodinu navíc odehrála bez vyloučeného Ibrahimovice.

Oslabenému úřadujícímu mistrovi zajistil alespoň bod dvěma brankami hvězdný argentinský útočník Lionel Messi. S 19 góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

První branku vstřelil už v 12. minutě přesnou hlavičkou z rohového kopu domácí obránce Domingo Cisma. Messi poprvé vyrovnal tři minuty před koncem prvního poločasu umístěným "padáčkem" z přímého volného kopu.

Almeríi vrátil vedení v 57. minutě vlastním gólem kapitán Puyol, jenž si do branky nešťastně srazil centr protihráče. Další rána pro hosty přišla o tři minuty později, kdy byl za potyčku bez míče přísně vyloučen švédský útočník Ibrahimovic.

O šest minut později však podruhé v zápase vyrovnal dvaadvacetiletý Messi, který se v 66. minutě zblízka trefil po nešťastné přihrávce od domácího obránce.