Jaroš míří do Liverpoolu. Fotbalová Slavia prodala svůj brankářský megatalent

Dalším Čechem v dresu slavného Liverpoolu se může stát Vítězslav Jaroš. Patnáctiletý gólman přestoupil na Anfield Road ze Slavie Praha, jeho cena se podle spekulací pohybuje někde kolem deseti milionů korun.
Vítězslav Jaroš při stáži v Liverpoolu
Vítězslav Jaroš při stáži v Liverpoolu | Foto: Sport Invest

Praha - Slavný dres FC Liverpool v minulosti oblékalo hned několik českých hvězd. Ve stopách Patrika Bergera, Vladimíra Šmicera a Milana Baroše se v létě vydá teprve patnáctiletý gólman Vítězslav Jaroš. Sám hráč, ale ani Slavia, jejíž barvy nyní Jaroš obléká, v jeho případě nabídce Liverpoolu neodolali.

 "Dohoda existuje, teď celou tu věc řešíme administrativně, v létě by se Jaroš měl stát hráčem Liverpoolu," potvrdil Martin Krob, generální ředitel Slavie.

Mládežnický reprezentant nejde do zcela neznámého prostředí. Už v říjnu loňského roku totiž v Liverpoolu zažil pětidenní stáž, během níž absolvoval brankářské tréninky s šéftrenérem brankářů liverpoolské akademie Markem Morrisem a odchytal celá dvě přátelská utkání. Při jeho pobytu provázel Jaroše bývalý reprezentační gólman Luděk Mikloško, jenž nyní spolupracuje s agenturou Sport Invest, která Jarošovu stáž a posléze i přestup zařizovala.

"Celkově stáž hodnotím úspěšně, myslím si, že jsem zanechal dobrý dojem a pevně doufám, že se tam v budoucnosti vrátím," neskrýval Jaroš po návratu ze stáže své nadšení v rozhovoru pro web Slavia.cz.

Podle trenéra slávistické sedmnáctky Petra Mikolandy má Jaroš výborné předpoklady se v Liverpoolu prosadit. "Víťa je velký, dominantní gólman, navíc inteligentní kluk, a jestli vše půjde dál tím správným směrem, může z něj vyrůst gólman té nejvyšší úrovně. Přestože je mu patnáct let, měl jsem ho teď v sedmnáctce, znám ho velmi dobře. Ve Slavii udělal v poslední době obrovský posun," popisoval Mikolanda.

Posledním velkým přestupem slávistického mladíčka do evropského klubu byl transfer Jakuba Jankta, který ještě v éře Aleše Řebíčka přestoupil do Udine za devatenáct milionů korun. Šikovný záložník se v Itálii chytil a naposledy zazářil o víkendu v utkání s Pescarou, proti níž si připsal jednu trefu a dvě asistence.

 

 

Právě se děje

Další zprávy