Jarolím míří za Beckhamem do Ameriky. Slavia se mu neozvala

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 7. 2012 11:00
Do Hamburku se jeho někdejší kapitán časem vrátí, jako trenér mládeže
Dres Hamburku David Jarolím vysvlékl, do slávistického se nechystá
Dres Hamburku David Jarolím vysvlékl, do slávistického se nechystá | Foto: Reuters

Praha - Pokud se fanoušci pražské Slavie těšili na to, že by se do Edenu mohl po mnoha letech v Německu vrátit slavný odchovanec David Jarolím, pak mají smůlu.

A ne kvůli tomu, že by bývalý reprezentant nechtěl.

"Slavia je určitě jediným klubem, u kterého bych si dovedl představit, že za něj budu v Česku hrát. Ale to se bavíme jenom hypoteticky, protože jsem teď v létě žádnou nabídku ze Slavie nedostal, nikdo se mi neozval," říká Jarolím.

V Hamburku působil 9 let, nosil dokonce kapitánskou pásku slavného klubu. Ale 30. června mu vypršela smlouva a vedení HSV už dopředu ohlásilo, že ji 33letému českému záložníkovi neprodlouží, protože chce jít cestou omlazování kádru.

Platil mu volal, Kusý ne

O tom, že Jarolím z Hamburku odejde, se uvažovalo už v zimě. "Tehdy se mi pan Platil ze Slavie ozval. Ale já se tehdy rozhodl zůstat ještě půl roku v Hamburku - a bylo to správné rozhodnutí," říká jeden z členů rozvětveného "jarolímovského" klanu.

Na jaře pak Jarolím za Hamburk pravidelně nastupoval a přispěl k jeho záchraně v bundeslize.

Uteklo pár měsíců, někdejší generální ředitel Miroslav Platil už ve Slavii nepůsobí a nové vedení, reprezentované Zbyňkem Kusým, má, zdá se, jiné priority. Bývalí slávisté, kteří se v létě ocitli bez smlouvy, nebyli v Edenu vítáni.

Michal Švec, který skončil v Heerenveenu, tedy zamířil do maďarského Györu, Rudolf Skácel (naposledy Heart of Midlothian) hledá finančně lepší nabídku.

Vypadá to na cestu za Beckhamem

Co se týče Davida Jarolíma, Slavia o něj zájem neprojevila. Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví jeho stěhování do Ameriky, do "Beckhamovy" MLS.

"Přišly odtamtud dvě konkrétní nabídku, jednu jsem odmítl, druhá je stále ve hře. Na jednu stranu mě na Americe láká zcela jiný fotbalový styl, na druhou stranu je to krok tak trochu do neznáma, rodina by musela přivykat zcela jinému způsobu života," naznačuje Jarolím, proč stále váhá.

O fotbalistu, který část dětství strávil ve Francii a vládne výborně Moliérovým jazykem, se zajímaly i Rennes, Brest a Bastia.

"Nějaké kontakty z Francie tam byly, ale nebylo to úplně konkrétní... Třeba se na tom ještě něco změní, ale sezona už tam za chvíli začíná," uvědomuje si fotbalista, který odehrál celkem 29 utkání za českou reprezentaci.

Lákal ho i otec do Saúdské Arábie

Ve Slavii nyní působí Davidův bratr Lukáš. Otec Karel Jarolím trénuje úspěšně v Saúdské Arábii v celku Al-Ahlí.

"Ano, v zimě jsme se bavili o tom, že bych mohl jít i tam. Ale nakonec jsme tu variantu odmítli. Je to tam přeci jen trochu jiný svět, třeba co se týče toho, jaké postavení tam mají ženy. Takže pro rodinu by to bylo komplikované, navíc máme i malé dítě," vysvětluje David Jarolím.

Zdá se, že ligový dres Slavie na sebe už nikdy neoblékne. Do Bayernu Mnichov před lety přestupoval už jako šestnáctiletý. Pak se přes Norimberk dostal do Hamburku, kde si vysloužil i kapitánsku pásku. V Hamburku má výborné jméno, však už pro něj v klubu mají připravený i nový kontrakt - na období po hráčské kariéře.

"Mám tam smlouvu, která se rozeběhne v roce 2015. Ten úvazek by se asi týkal hlavně práce s mládeží, i to by pro mě byla velmi zajímavá zkušenost," vysvětluje David Jarolím.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Evropská komise vyzvala Polsko k zaplacení pokuty za činnost orgánu trestajícího soudce

Evropská komise vyzvala Polsko, aby zaplatilo pokutu za to, že přes rozhodnutí unijního soudu neukončilo činnost disciplinární komory, tedy orgánu, který se zabývá prohřešky soudců. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl mluvčí komise. Varšava má na reakci 45 dní. Pokud podobně jako v případě sporu o důl Turów pokutu zaplatit odmítne, strhne jí komise peníze z unijních fondů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Tongu, kde vybuchla podmořská sopka, dorazila první pomoc ze zahraničí

Na tichomořské souostroví Tonga ve čtvrtek dorazila první dvě letadla s materiální pomocí, pět dní poté, co na ostrovech způsobila obrovské škody erupce podmořské sopky a následná vlna tsunami. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní se také podařilo obnovit telefonní spojení mezi Tongou a zbytkem světa.

Záchranné týmy v uplynulých dnech usilovně odklízely vrstvu vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště na největším ostrově Tongatapu, aby skrze něj mohla začít proudit humanitární pomoc pro 105 tisíc obyvatel Tongy. Po uvolnění dráhy tam přistálo letadlo C-130 Hercules vyslané Novým Zélandem. Přiletěl také vojenský letoun z Austrálie, informovala tamní vysílací společnost ABC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy