Jarolím dokormidloval Boleslav k výhře nad oslabenou Slavií

31. 3. 2014 19:55
Fotbalisté Mladé Boleslavi si vítěstvím nad Slavií 3:1 v dnešní dohrávce 22. kola Gambrinus ligy upevnila třetí místo v tabulce.
Autor prvního gólu Jasmin Ščuk (vlevo) se raduje se spoluhráči z Boleslavi.
Autor prvního gólu Jasmin Ščuk (vlevo) se raduje se spoluhráči z Boleslavi. | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi si vítěstvím nad Slavií 3:1 v dnešní dohrávce 22. kola Gambrinus ligy upevnila třetí místo v tabulce. Naopak hosté z Prahy zůstali tři body nad hranicí sestupu.

Zápas ovlivnila červená karta pro brankáře Kamila Čontofalského v závěru první půle, který fauloval Mageru a Šcuk z penalty skóroval. Přesilovku ještě před přestávkou využil Šultes.

Po přestávce Slavia snížila díky Juharovi, ale definitivní tečku dal zápasu gólem domácí Chramosta.

"V druhém poločasu jsme si to zkomplikovali, Slavia se zatáhla a my si nepohlídali brejkovou situaci. My měli rozhodnout mnohem dřív," zlobil se trochu po zápase v rozhovoru pro Českou televizi Trenér Boleslavi Karel Jarolím.

To nizozemský kouč Slavie Alex Pastoor se pozastavil nad penaltovým zákrokem. "Pokutový kop ano, ale červená karta ne. Míč byl daleko od nohy útočníka, sudí měl podle mého dát jen žlutou," myslí si Pastoor.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Mladoboleslavskému trenérovi Karlu Jarolímovi tak vyšel zápas proti bývalému zaměstnavateli, kterého dovedl k dvěma titulům a postupu do Ligy mistrů. Pražané naopak pod nizozemským koučem Alexem Pastoorem prohráli čtvrtý z pěti soutěžních zápasů a mají jen tříbodový náskok na sestupové příčky.

Oba trenéři udělali oproti posledním zápasům změny v sestavě. Mladoboleslavský střelec Nešpor zůstal jen na lavičce, Slavia zase nastoupila ve stoperské dvojici s Gecovem a Nevesem a napravo hrál Dostál.

Zápas byl v úvodu vyrovnaný, první velké šance měla až ve 27. minutě Slavia. Do centru se dobře položil Neves, ale domácí gólman Diviš, který dříve působil ve Slavii, stačil reflexivně zasáhnout. Necid byl při následné dorážce málo důrazný.

Zdálo se, že Pražané přebírají otěže hry, jenže přišla 38. minuta a rozhodující moment utkání. Magera zřejmě v těsném ofsajdu převzal Jarolímovu kolmici, ve vápně ho srazil brankář Čontofalský a rozhodčí vedle penalty udělil také červenou kartu. Při podzimní vysoké prohře 0:4 s Boleslaví byl pro změnu vyloučen v Edenu jiný slávistický gólman Hrubeš.

Boleslav po přestávce trochu polevila

Nařízenou penaltu proti nerozchytanému Černému proměnil Ščuk. Bosenský záložník zaznamenal vítěznou branku v předešlých dvou kolech při výhrách 1:0 nad Duklou a v Teplicích a devátým gólem v sezoně dotáhl nejlepšího mladoboleslavského střelce Nešpora.

Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damkov po zápase přiznala, že Magerův průnik na hranici ofsajdu by nejspíš taky pustila. "Byla to zcela hraniční situace, kde rozhodují centimetry. I když jsem si záznam pustila desetkrát, nedokážu říct, zda byl ofsajd, či ne. UEFA rozhodčí nabádá, aby takto hraniční situace spíš nechávali plynout dál ve prospěch ofenzivního fotbalu," uvedla Damková.

Ve 44. minutě zasadili domácí Slavii druhý úder. Střídající Zahustel, který po čtrnácti minutách nahradil zraněného Rosu, vrátil hlavou přetažený centr před branku, kde se zblízka prosadil Šultes. Dal svůj první gól v mladoboleslavském dresu.

Zdálo se, že Mladá Boleslav bude v přesilovce v druhé půli s přehledem kontrolovat hru, jenže místo toho polevila a Slavia trestala. Zmrhalova střela se ještě otřela jen o tyč, ale v 59. minutě už s přispěním Dosoudilovy teče snížil Juhar.

Boleslav zvýšila aktivitu, uklidňující třetí trefu však přidal až v 87. minutě střídající Chramosta, který koníčkem o zem přehodil Černého.

22. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:1 (2:0)

Branky: 41. Ščuk z pen., 44. Šultes, 87. Chramosta - 59. Juhar. Rozhodčí: Ardeleánu - Urban, Hrabovský. ČK: 38. Čontofalský (Slavia). Diváci: 4739.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa (14. Zahustel) - D. Jarolím, Ščuk - Bořil, Magera (76. Štajner), Štohanzl - Šultes (69. Chramosta). Trenér: K. Jarolím.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Gecov, Neves, Ritchie (89. Lička) - Zmrhal - Juhar, Hrubý, Piták (77. Nitrianský), Vošahlík (40. Černý) - Necid. Trenér: Pastoor.

1. Sparta 22 18 4 0 53:13 58
2. Plzeň 22 15 5 2 50:17 50
3. Mladá Boleslav 22 11 7 4 42:23 40
4. Teplice 22 10 6 6 43:25 36
5. Liberec 22 10 5 7 25:30 35
6. Dukla 22 8 7 7 25:23 31