Jarolím: Děláme fatální chyby, nechápu, proč jsme nervózní

Aleš Hruška musel ze své branky lovit balón hned čtyřikrát.
Boleslav nedokázala napodobit Plzeň, která Lyon porazila v březnovém odvetném osmifinále EL.
Ještě žádný český tým nedokázal Olympique zdolat na jeho stadionu.
Lyon sice hrál první ostré utkání ročníku pod debutujícím trenérem Fournierem, ale už v deváté minutě hned z první větší šance udeřil.
Umtiti z levé strany našel před brankou Yattaru a ten hlavou nedal Hruškovi šanci.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 8. 2014 10:14
S Olympiquem Lyon Stredočeši v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy prohráli na svém hřišti 1:4 a šance na postup do další fáze soutěže se pro ně smrskla na minimum.

Mladá Boleslav - Chtěli jej zaskočit tak jako před osmi lety Olympique Marseille, to se však fotbalistům Mladé Boleslavi vůbec nepodařilo.

S dalším francouzským velkoklubem Olympiquem Lyon totiž Středočeši v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy prohráli na svém hřišti 1:4 a šance na postup do další fáze soutěže se pro ně smrskla na minimum.

Vysoká prohra o to více mrzí trenéra Boleslavi Karla Jarolíma, který právě ve Francii jako hráč či trenér šest let působil.

"Náš výkon ovlivnila hodně nervozita, jen pár hráčů zahrálo tak, jako hrálo v předchozích zápasech. V odvetě uděláme ale všechno pro to, aby to dopadlo líp než tady," přiznal sedmapadesátiletý trenér na tiskové konferenci po zápase.

Pane Jarolíme, proč jste podle Vás utrpěli až tak vysokou porážku? 
Rozhodly situace před brankami. Při prvním gólu jsme tam hráče dobře nepokryli, i druhému gólu po rohu předcházela laciná ztráta, když jsme měli balon pod kontrolou. O těch dvou dalších brankách nemluvě. Fatální chyby rozhodly o výsledku. To prostě nemůžeme udělat v žádném zápase.

Jasmin Ščuk po zápase říkal, že za prohru může on, protože neproměnil penaltu. Máte stejný názor? 
Může se stát, že penaltu nedáte. Ano, průběh zápasu to samozřejmě ovlivnilo, ale mnohem víc to pak ovlivnilo jeho vlastní výkon. Nehrál tak, jak jsem od něj čekal.

Musel jste o přestávce v kabině zvýšit hlas nebo tam žádná bouřka nebyla?
Žádná bouřka v půli nebyla. Čekal jsem, že po půli budeme pohyblivější. To se bohužel nepovedlo, protože nás Lyon ve středu pole jasně přehrál. U třetí a čtvrté branky se tam navíc dohadují dva hráči, dávají v šestnáctce přednost jeden druhému, to je prostě špatně.

Nebojíte se, že Vás tento zápas poznamená před nedělním ligovým zápasem s pražskou Duklou?
Musíme se dát dohromady po fyzické i psychické stránce a oklepat se z toho. Ligu jsme začali dobře, takže bych byl nerad, kdybychom si to pokazili.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy