Jarolím: Děláme fatální chyby, nechápu, proč jsme nervózní

Aleš Hruška musel ze své branky lovit balón hned čtyřikrát.
Boleslav nedokázala napodobit Plzeň, která Lyon porazila v březnovém odvetném osmifinále EL.
Ještě žádný český tým nedokázal Olympique zdolat na jeho stadionu.
Lyon sice hrál první ostré utkání ročníku pod debutujícím trenérem Fournierem, ale už v deváté minutě hned z první větší šance udeřil.
Umtiti z levé strany našel před brankou Yattaru a ten hlavou nedal Hruškovi šanci.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 8. 2014 10:14
S Olympiquem Lyon Stredočeši v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy prohráli na svém hřišti 1:4 a šance na postup do další fáze soutěže se pro ně smrskla na minimum.

Mladá Boleslav - Chtěli jej zaskočit tak jako před osmi lety Olympique Marseille, to se však fotbalistům Mladé Boleslavi vůbec nepodařilo.

S dalším francouzským velkoklubem Olympiquem Lyon totiž Středočeši v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy prohráli na svém hřišti 1:4 a šance na postup do další fáze soutěže se pro ně smrskla na minimum.

Vysoká prohra o to více mrzí trenéra Boleslavi Karla Jarolíma, který právě ve Francii jako hráč či trenér šest let působil.

"Náš výkon ovlivnila hodně nervozita, jen pár hráčů zahrálo tak, jako hrálo v předchozích zápasech. V odvetě uděláme ale všechno pro to, aby to dopadlo líp než tady," přiznal sedmapadesátiletý trenér na tiskové konferenci po zápase.

Pane Jarolíme, proč jste podle Vás utrpěli až tak vysokou porážku?
Rozhodly situace před brankami. Při prvním gólu jsme tam hráče dobře nepokryli, i druhému gólu po rohu předcházela laciná ztráta, když jsme měli balon pod kontrolou. O těch dvou dalších brankách nemluvě. Fatální chyby rozhodly o výsledku. To prostě nemůžeme udělat v žádném zápase.

Jasmin Ščuk po zápase říkal, že za prohru může on, protože neproměnil penaltu. Máte stejný názor?
Může se stát, že penaltu nedáte. Ano, průběh zápasu to samozřejmě ovlivnilo, ale mnohem víc to pak ovlivnilo jeho vlastní výkon. Nehrál tak, jak jsem od něj čekal.

Musel jste o přestávce v kabině zvýšit hlas nebo tam žádná bouřka nebyla?
Žádná bouřka v půli nebyla. Čekal jsem, že po půli budeme pohyblivější. To se bohužel nepovedlo, protože nás Lyon ve středu pole jasně přehrál. U třetí a čtvrté branky se tam navíc dohadují dva hráči, dávají v šestnáctce přednost jeden druhému, to je prostě špatně.

Nebojíte se, že Vás tento zápas poznamená před nedělním ligovým zápasem s pražskou Duklou?
Musíme se dát dohromady po fyzické i psychické stránce a oklepat se z toho. Ligu jsme začali dobře, takže bych byl nerad, kdybychom si to pokazili.