Jarolím chyběl, vtípky ne. Slavia plánuje tři posily

Martin Jůzek
14. 1. 2009 14:00
Slavia chce do každé řady jednu posilu
Pavel Řehák (vzadu) dohlíží na spinning slávistů
Pavel Řehák (vzadu) dohlíží na spinning slávistů | Foto: Ondřej Besperát

Špindlerův Mlýn - Bez Karla Jarolíma, ale s velkou dávkou nasazení. Tak vypadal úterní den na soustředění fotbalové Slavie, která se ve Špindlerově Mlýně připravuje na jarní část sezony.

Hlavní trenér měl volno a do Krkonoš přijel až ve středu. Důvod? Pohřeb zesnulého otce.

Slávistické tréninky tak měli na starosti jeho asistenti a kondiční expert Jan Netscher.

"Hodně často jsme byli v kontaktu," vysvětlil asistent Pavel Řehák a se smíchem doplnil: "O nejhorších hráčích jsme se mu nezmiňovali, my nejhorší ani nemáme."

Čtěte dále: Dril na sněhu. Slavia má dietu a chystá tajnou zbraň

Právě úsměvy, vtípky a nejrůznější fóry provázely trénink i oběd aktuálně vedoucího týmu české nejvyšší soutěže.

Když se jeden z novinářů zeptal Vladimíra Šmicra na to, kdo je největší jedlík, odpověděl zkušený hráč po svém: "Já vám to tady řeknu, přečte si to trenér a bude zle, protože si na něj zasedne."

Čtěte také: Necid trénuje pod Zikem v Izraeli. Sní o gólovém debutu

Ale nemyslete si, že soustředění je pro fotbalisty příjemný výlet. Čtyřfázový trénink je věc, kterou znají právě jen z letní a zimní přípravy. Osobního volna tolik nemají, všichni se musejí snažit.

Posila už během soustředění

"Jde o to, aby nabrali kondici, není to o tom, aby padali na hubu. Trenér to takhle naplánoval, máme to už vyzkoušené, a tak to teď plníme. Přináší nám to úspěchy," tvrdí Řehák, který se v úterý věnoval hráčům na spinningu.

A proč zrovna jízda na rotopedu, a ne běžky?

"Není to ulehčení, jsou tady Francouzi, kteří nikdy na lyžích nestáli, je to také lepší pro ty, kteří mají menší zdravotní problémy," dodal asistent Karla Jarolíma.

Čtěte také: Šmicer dává pozor na zranění. Lyže neviděl patnáct let

Slavia odjela na soustředění s oslabeným kádrem. Po odchodu Tomáše Necida do Ruska zmizel také Matej Krajčík do Itálie. Není tajemstvím, že český mistr hledá posily. Ačkoliv zatím nedošlo k žádné dohodě, vše je prý na dobré cestě.

"Je vysoce pravděpodobné, že někdo přijde už během soustředění," oznámil Řehák.

Vzhledem k tomu, že tým z Edenu je v Krkonošších jen do neděle, měl by přestupový trh v nejbližší době ožít. "Trenér chce do každé řady jednoho hráče," potvrdil asistent a samozřejmě nechtěl prozradit totožnost uvažovaných posil.

Média skloňují hlavně jména Tomáše Pekharta a Pavla Fořta. "Oba jsou to góloví hráči. Menší nebo vyšší, hlavně aby uměl dávat góly," konstatoval Řehák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn se s odbory dohodl na mzdách

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) se dohodl s odborovým svazem strojvedoucích GDL na mzdových podmínkách. Riziko další stávky, která by byla od srpna čtvrtá, je tak zažehnáno. Informují o tom německá média.

"Dohodli jsme se," citovala agentura DPA svůj zdroj, který se jednání účastní. Dosažení shody následně potvrdili i zemští premiéři Dolního Saska a Šlesvicka-Holštýnska Stephan Weil a Daniel Günther, kteří další kolo jednání zprostředkovali.

Svaz GDL od srpna uspořádal tři stávky, kterými se snažil donutit dráhy ke zvýšení mezd. Po třetí stávce, která skončila zhruba před týdnem, učinily DB odborářům novou nabídku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výroba aut v létě kvůli nedostatku čipů klesla o 39 procent na 112 481 vozů

Výroba osobních aut v Česku v červenci a srpnu kvůli nedostatku čipů meziročně klesla o 39 procent na 112 481 vozů. Za osm měsíců automobilky vyrobily 775 496 aut, což je o 12,6 procenta více než loni, ale proti předkrizovému roku 2019 to znamená ztrátu 17,7 procenta. Kvůli nedostatku polovodičů bude výroba aut za celý letošek zhruba o 140 000 vozů nižší. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.

Škoda Auto a Toyota kvůli chybějícím polovodičům musely prodloužit tradiční letní odstávky. Škoda v létě vyrobila o 42 procent vozů méně než loni. Celkově za osm měsíců produkce vzrostla o 7,9 procenta na 486 423 vozů. V Toyotě výroba v červenci klesla o 37 procent a v srpnu se zcela zastavila. Celková produkce ale přesto stoupla o 5,8 procenta na 106 673 aut. U Hyundai byla prázdninová výroba zhruba na úrovni minulého roku. Od ledna do konce srpna pak zvýšila výrobu o 33,1 procenta na 182 400 aut.

Zdroj: ČTK
Další zprávy