Kabina se proměnila v tiché panoptikum, smutnil kouč Japonců. S turnajem se ale loučili stylově

Sport Sport
Aktualizováno 3. 7. 2018 13:57
"Nejen, že jsme hráli dobře, ale mohli jsme i vyhrát," uvědomoval si japonský trenér Akira Nišino.
Japoncům zbyl po osmifinálové porážce s Belgií jen smutek.
Japoncům zbyl po osmifinálové porážce s Belgií jen smutek. | Foto: Reuters

Rostov na Donu - Ještě 26 minut před koncem pondělního osmifinále fotbalového MS vedli Japonci nad Belgií 2:1 a živili naději na senzaci. Jenže pak Belgičané přidali další dva góly a místo euforie přišlo obrovské zklamání. "V šatně bylo po zápase úplné ticho. Hráči byli v šoku a musel jsem je poslat do sprchy, protože všichni jen postávali," uvedl japonský trenér Akira Nišino.

Šance týmu ze "Země  vycházejícího slunce" definitivně potopil  Nacer Chadli gólem ve čtvrté minutě nastavení. "Nechceme si to připustit, ale byla to skutečná tragédie. Ale tu porážku musíme vzít jako fakt. Cítím se strašně," dodal kouč.

Bývalý japonský reprezentant si uvědomoval, jak blízko senzaci byl se svým týmem. "Nejen, že jsme hráli dobře, ale mohli jsme i vyhrát. Když jsme vedli o dva góly, nestřídal jsem, protože jsem chtěl přidat ještě jeden gól. Měli jsme zápas pod kontrolou, ale Belgie pak přidala a už jsme jí nestačili," řekl.

Poslední úder do japonských nadějí přišel po ukázkové kombinaci, kdy Meunier našel před odkrytou brankou Chadliho a ten se nemýlil. "Nikdy by mě nenapadlo, že na konci dostaneme takový gól. Byl to superprotiútok po přímém kopu a rohu, ze kterých jsme se pokusili rozhodnout. Když jsme pak dostali třetí gól, hned jsem se ptal sám sebe, co jsem udělal špatně? Udělal jsem špatné rozhodnutí, vybral jsem špatnou taktiku?" popsal své pocity 63letý trenér, který tým Japonska převzal pouhé dva měsíce před šampionátem jako nástupce vyhozeného Vahida Halilhodžiče.

Pozoruhodné bylo i gesto, se kterým se japonským tým s turnajem definitivně rozloučil. Takto totiž vypadal šatna padlých samurajů poté, co z ní definitivně odešel poslední člen týmu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Druhý největší světový řetězec kin Cineworld, se chystá vyhlásit bankrot

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice.

Zdroje uvedly, že firma si kvůli chystanému vyhlášení bankrotu najala právníky ze společnosti Kirkland & Ellis a poradce ze společnosti AlixPartners. Podle zdrojů se předpokládá, že Cineworld požádá o ochranu před věřiteli ve Spojených státech, kde v roce 2018 koupil řetězec kin Regal. Firma zvažuje také insolvenční řízení v Británii, uvádí s odvoláním na zdroje WSJ.

Cineworld ve středu uvedl, že navzdory postupnému růstu poptávky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zaostává návštěvnost kin za očekáváním, a to v důsledku omezené nabídky filmů. Firma nyní zkoumá své strategické možnosti, včetně případné restrukturalizace dluhu, která by pravděpodobně vedla k výraznému snížení podílů stávajících akcionářů.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Cena emisních povolenek v EU se vyšplhala na rekordních 99,22 eura za tunu

Cena emisních povolenek v EU se vyšplhala na rekordních 99,22 eura za tunu. Problémy s dodávkami plynu totiž vedou k většímu využívání uhlí.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Řetězec kin Cineworld se chystá vyhlásit bankrot. Působí i v Česku

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice.

Zdroje uvedly, že firma si kvůli chystanému vyhlášení bankrotu najala právníky ze společnosti Kirkland & Ellis a poradce ze společnosti AlixPartners. Podle zdrojů se předpokládá, že Cineworld požádá o ochranu před věřiteli ve Spojených státech, kde v roce 2018 koupil řetězec kin Regal. Firma zvažuje také insolvenční řízení v Británii, uvádí s odvoláním na zdroje WSJ.

Cineworld ve středu uvedl, že navzdory postupnému růstu poptávky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zaostává návštěvnost kin za očekáváním, a to v důsledku omezené nabídky filmů. Firma nyní zkoumá své strategické možnosti, včetně případné restrukturalizace dluhu, která by pravděpodobně vedla k výraznému snížení podílů stávajících akcionářů.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

Další zprávy