Japonky dál míří za obhajobou titulu na fotbalovém MS

28. 6. 2015 11:12
Výsledky čtvrtfinále mistrovství světa fotbalistek.
Fotbalistky Japonska slaví gól v síti Austrálie ve čtvrtfinále světového šampionátu. | Foto: Reuters

Edmonton - Japonské fotbalistky nezastavila v cestě za obhajobou titulu na mistrovství světa ani Austrálie, i když jim ve čtvrtfinále dlouho vzdorovala. Zápas v Edmontonu rozhodla až v 87. minutě střídající Mana Iwabučiová.

"I kdybychom nedali gól v normální hrací době, povedlo by se nám to v prodloužení. O tom jsme se bavili v poločase. Hlavní bylo hrát dobře," řekl japonský kouč Norio Sasaki.

V semifinále se Japonky utkají s Anglií, která naopak v sobotu rozhodla svůj zápas s pořádající Kanadou během úvodní čtvrthodiny. V 11. minutě otevřela skóre Jodie Taylorová a krátce nato se trefila i Lucy Bronzeová. Naději dala domácímu týmu snížením těsně před pauzou Christine Sinclairová, Anglie však už vedení udržela.

"Píšeme historii, jsme teprve třetí anglický tým v semifinále mistrovství světa. Jsem na všechny ohromně pyšný," řekl kouč Mark Sampson. Jeho svěřenkyně napodobily anglické fotbalisty, kteří byli v semifinále MS v Itálii v roce 1990. Nyní touží navázat na jediný titul kolébky fotbalu, který Angličané vybojovali v roce 1966.

Ve druhém semifinále proti sobě nastoupí USA a Německo.

Mistrovství světa fotbalistek v Kanadě - čtvrtfinále:

Austrálie - Japonsko 0:1 (0:0), Anglie - Kanada 2:1 (2:1), Německo - Francie 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), pen. 5:4, USA - Čína 1:0 (0:0).