Jan Koller se rozhodl ve 38 letech ukončit kariéru

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 8. 2011 12:15
Koller měl přitom ještě roční smlouvu v Cannes
Radost Jana Kollera po gólu v reprezentačním zápase.
Radost Jana Kollera po gólu v reprezentačním zápase. | Foto: Reuters

Praha/Cannes - Nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace, Jan Koller, ukončil kariéru. Osmatřicetiletý útočník hrál poslední rok a půl za Cannes ve třetí francouzské lize a měl smlouvu ještě na další sezonu.

Bývalý hráč Sparty, Anderlechtu a Dortmundu však dnes ČTK potvrdil, že s fotbalem na profesionální úrovni končí.

Koller se tak rozhodl kvůli opakovaným zdravotním problémům.

"Od dubna jsem si toho užil dost. Nejdříve problémy s lýtkovým svalem, pak nějaké potíže se srdcem, a když už jsem se začal připravovat na novou sezonu, tak mi prasknul stehenní sval. To bylo poslední varování, že nastal čas odejít," řekl Koller.

Čtěte také:
Jankulovski setrvává v Miláně, zvažuje i konec kariéry

Z náhlého konce úspěšné fotbalové dráhy prý není nijak zklamán. "Připravoval jsem se na to už nějaký čas, teď to ze mně spadlo a začínám plánovat budoucnost," uvedl dobře naladěný fotbalista v telefonickém rozhovoru z Cannes.

Český rekordman má tituly ze třech zemí

Vedení klubu i fanoušci se o jeho rozhodnutí dozvěděli dnes ráno. "Ještě jsem ani nestačil mluvit s žádnými novináři. Pouze jsem to oznámil na vedení klubu, které moje rozhodnutí akceptovalo," řekl Koller.

Dvoumetrový fotbalista prošel během kariéry Spartou, Lokerenem, Anderlechtem, Dortmundem, Monakem, Norimberkem a ruskou Samarou. Za reprezentaci odehrál 91 utkání, vstřelil v nich 55 gólů a stal se nejlepším střelcem reprezentační historie.

Právě v národním mužstvu slavil největších úspěchy, na ME 2004 v Portugalsku obsadil s týmem třetí místo. Mistrovské tituly získal v české, belgické a německé lize.

 

Právě se děje

Další zprávy