Jak Zlín poznával Evropu: Je to rychlejší než liga, řekl Vukadinovič. Tým uklidňoval Jiráček

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 9. 2017 7:45
V olomouckém azylu a ne v kdovíjak euforické atmosféře, za hustého deště a s výkonem, který měl k tomu vítěznému daleko. Tak začal Zlín svou pouť v Evropské lize. Bezbrankovou remízu 0:0 s moldavským Sheriffem Tiraspol - papírově nejslabším soupeřem ve své skupině - považoval moravský celek za vydřenou. A získaný bod vzhledem k průběhu zápasu jako zisk.
Technicky vyspělejší i rychlejší hosté měli většinu zápasu průběh hry pod kontrolou.
Technicky vyspělejší i rychlejší hosté měli většinu zápasu průběh hry pod kontrolou. | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Vlastně z toho byly docela smíšené pocity. Dopředu se totiž tak nějak tušilo, že jestli se může Zlín ve své skupině Evropské ligy s někým měřit a taky reálně myslet na vítězství, bude to Sheriff Tiraspol. Hned v prvním utkání v olomouckém azylu měl ale moravský celek ke třem bodům hodně daleko. 

Vlastně byl rád za ten jeden jediný, který získal. Bezbranková remíza 0:0 byla výslovně označená za vydřenou. A taky byla nejspíš maximem, které Zlín v daný zápas byl schopný uhrát. 

Hosté vítěze českého poháru zaskočili hlavně na začátku, kdy Zlínu téměř patnáct minut nepůjčili míč a ve velkém tlaku kombinovali na jeho polovině.

"Jiráček (kapitán) na nás musel furt mluvit. Zjistili jsme, že ten soupeř hrál tak, jak jsem já osobně vůbec nečekal. Byli rychlí, dobře se pohybovali. Ten bod musíme brát," přiznal po zápase Vukadin Vukadinovič.

Co se vám po výsledku 0:0 a hlavně výkonu v premiérovém zápase v Evropské ligy honí hlavou?

"Byl to náš první zápas v Evropě, takže se bod asi musí počítat. Soupeř byl výborný. Sami jste to viděli, jak jsme se prvních patnáct minut hledali. Je to o stupeň rychlejší než liga. Podržel nás gólman, my měli pak nějaké náznaky a nedotáhli nějaké brejky. Škoda."

Jak jste se dokázali uklidnit?

"Jiráček na nás musel pořád mluvit, je daleko zkušenější než my. Trenér taky. Ten fotbal byl daleko rychlejší, než na jaký jsme byli v lize zvyklí. Když jsme soupeře pustili hrát a zalezli, běhali jsme bez balónu a dostali se pod tlak. Už víme, že takhle to v Evropě hrát nejde. Nemůžeme se bát, musíme hrát dopředu."

Taky jste hlavně ze začátku vypadali hodně nervózně a ztráceli balóny. V průběhu druhého poločasu už to bylo ale lepší, začali jste si více věřit?

"Říkali jsme si, že se s nimi dá hrát. Oni nás přitlačili hlavně prvních patnáct minut, pak jsme se do toho dostali a už takový tlak neměli. Oni vylezli, nějaké šance jsme měli. Ale škoda brejků, které jsme zkazili."

Je na vaší hře pořád hodně znát nesehranost?

"Asi jo. Přišla spousta nových hráčů, kvalitních hráčů. Ale pořád je brzy, musí si to všechno sednout. Některé věci ještě neděláma automaticky, ale věřím tomu, že to bude rychlé. Máme teď spoustu zápasů a každým to bude lepší."

Nakonec jste Sheriff pozlobili i vy, vy sám jste si jednu šanci vytvořil. Co chybělo k jejímu lepšímu zakončení?

"Gól. Byla to stoprocentní šance, mrzí mě to. Koukal jsem, jestli tam někdo nenabíhá, že bych mu to strčil do prázdné. Ale nikdo tam nebyl, tak jsem vystřelil a gólman to vyrazil."

Když to tedy shrneme, berete ten bod jako zisk, nebo ztrátu? Třeba i ohledem na to, že vás teď ve skupině čekají papírově mnohem těžší soupeři.

"Chtěli jsme vyhrát, samozřejmě. Ale zjistili jsme, že hrál ten soupeř tak, jak jsem já osobně fakt nečekal. Byli rychlí, dobře se pohybovali. Musíme ten bod brát, vždyť měli šance, kdy nás náš gólman hodně podržel."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy