Přestupní rekord zimy. Martínez se stěhuje za Scolarim do Číny

Sport Sport
Aktualizováno 3. 2. 2016 12:07
Kolumbijský fotbalista Jackson Martínez přestoupil z Atlética Madrid do čínského Kuang-čou Evergrade za 31,5 milionů liber.
Jackson Martínez si v Evropě zahrál za Porto a Atlético. Nyní se stěhuje do Číny.
Jackson Martínez si v Evropě zahrál za Porto a Atlético. Nyní se stěhuje do Číny. | Foto: ČTK

Madrid/Kuang-čou - Ramires už není nejdražším hráčem zimního transferního období. Jackson Martínez včera v noci přestoupil z Atlética Madrid do Kuang-čou Evergrade za 31,5 milionů liber (1,12 miliardy korun). Čímž vytvořil nový rekord tamní soutěže.

Trenér Evergrade Brazilec Luiz Felipe Scolari přivedl devětadvacetiletého Kolumbijce, aby ještě více posílil tým, který v loňské sezoně vyhrál asijskou Ligu mistrů. Na mistrovství světa klubů, ale Scolariho svěřenci skončili až čtvrtí.

Martínez rozšiřuje počet jihoamerických hráčů v čínském Kuang-čou na čtyři. V týmu už jsou tři Brazilci. Čtyřiadvacetiletý Ricardo Goulart přestoupil z brazilského Cruzeira vloni v lednu. Alan zase před čínským angažmá hrával za Red Bull Salcburk a před příchodem Martíneze největší hvězda klubu Paulinho přišel z anglického Tottenhamu loni v létě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Apoštolský nuncius Balvo v Česku končí, přesune se do Austrálie

Zástupce Svatého stolce v Česku arcibiskup Charles Daniel Balvo po třech letech v Česku skončí. Papež František jej pověřil novou misí v Austrálii, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový velvyslanec Vatikánu pro Českou republiku nebyl zatím jmenován a jeho jméno bude oznámeno v dohledné době. 

Balvův odchod by také mohl vypovídat o tom, že již byl vybrán nástupce pražského arcibiskupa Dominika Duky. Nuncius se aktivně podílel na konzultacích o jeho nástupci. "Proces probíhá diskrétně," napsal před časem Aktuálně.cz s tím, že při výběru konzultuje "řadu osob včetně biskupů, kněží, řeholníků, řeholnic a laiků". S koncem jeho mise by měl být završen i výběr Dukova nástupce.

Podle informací Aktuálně.cz zůstaly v uším výběru tři favorité: královéhradecký biskup Jan Vokál, plzeňský biskup Tomáš Holub a osoba mimo okruh dosavadních katolických hierarchů. "Ostatní již odpadli, mají různé kaňky v životopise nebo funkci odmítli," uvádí pro Aktuálně.cz zdroj obeznámený s problematikou.

Charles Balvo se narodil 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen roku 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva. Americký duchovní působil v Česku od září 2018, nunciem byl však již jedno tříleté období od roku 1996 do roku 1999.

Zdroj: Martina Heroldová
před 29 minutami

Británie dodává ukrajinské armádě lehké obranné systémy kvůli možnému ohrožení ze strany Ruska. Oznámil to ministr obrany Ben Wallace.

Další zprávy