12. 8. 2013 21:57
Severočeši rozhodli dohrávku 4. kola Gambrinus ligy po přestávce třemi góly.
Radost jabloneckých fotbalistů.
Radost jabloneckých fotbalistů. | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Jablonec navázal na postup do čtvrtého předkola Evropské ligy také jednoznačným vítězstvím v domácí Gambrinus lize

Svěřenci trenéra Romana Skuhravého v dohrávce 4. kola soutěže zvítězili vysoko 4:0 na hřišti Baníku Ostrava a stíhají čelo tabulky. Momentálně jsou šestí a na třetí Liberec ztrácí dva body.

Branky vítězů stříleli Piták z pokutového kopu, střídající Vukadinovič, čerstvý reprezentant Vaněk a kanonýr Hubník. Baník udržel tempo s favorizovaným soupeřem pouze v první půli a podruhé za sebou inkasoval čtyřgólový debakl.

Baník dobře začal, ale špatně skončil

Proti Jablonci přitom tým kouče Svědíka nezačal vůbec špatně. V úvodní dvacetiminutovce hrál Baník výborně a hrozil velmi rychlými brejky. I hosté byli nebezpeční. Jejich kombinační hra vyústila brzy v šanci Pitáka, kterého ale vychytal Bárta.

Domácí odpověděli šancí Fantiše, diváci ale v první půli čekali na gólový moment marně. To po přestávce se branek dočkali, ovšem pouze do sítě Baníku.

Utkání rozhodl zbytečný faul ve vápně. Zawada podkopl střídajícího Hubníka, který byl v neškodném postavení zády k brance a Piták následnou penaltu v pohodě proměnil. Vyrovnat mohl Fantiš, ale byl znovu nepřesný.

V 74. minutě zdvojnásobil Baumit náskok po krásné akci a centru Třešňáka, kdy míč hlavou usměrnil do sítě Vukadinovič. Za chvíli už to bylo 0:3. Krásnou ranou z šestnáctky se prosadil Vaněk. Debakl pak dokonal střelou do prázdné branky Hubník.

4. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Baumit Jablonec 0:4 (0:0)

Branky: 65. Piták z pen., 74. Vukadinovič, 81. Vaněk, 86. Hubník. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Kotík. ŽK: Rolinc, Zawada, Droppa - Vaněk. Diváci: 6870.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Droppa, Kukec (72. Engelmann), Milosavljev (77. Kundrátek) - Fantiš, Rolinc (79. Kraut). Trenér: Svědík.

Jablonec: Špit - Kubista, Kysela, Beneš, Čížek (85. Hronek) - Vaněk, Loučka - Vošahlík (59. Hubník), Piták, Jablonský (69. Vukadinovič) - Třešňák. Trenér: Skuhravý.

1. Plzeň 4 4 0 0 14:2 12
2. Sparta 4 4 0 0 11:4 12
3. Liberec 4 3 0 1 5:6 9
4. Teplice 4 2 2 0 7:5 8
5. Mladá Boleslav 4 2 1 1 8:3 7
6. Jablonec 4 2 1 1 7:3 7