Sparta přišla s Dynamem Moskva o vítězství v závěru, Plzeň přehrála Stabaek

Aktualizováno 3. 2. 2016 20:02
Jablonec vyhrál i druhý zápas na turnaji Atlantic Cup hraném v Portugalsku. Švédský Kalmar porazil Jablonec 2:1, když v 86. minutě rozhodl David Breda.
Proti Dynamu Moskva otevřel skóre Kehinde Fatai.
Proti Dynamu Moskva otevřel skóre Kehinde Fatai. | Foto: Milan Kammermayer

Algarve - Fotbalisté Jablonce vyhráli i druhý zápas na turnaji Atlantic Cup v Portugalsku. Po úvodním vítězství 2:0 nad Aarhusem dnes porazili švédský Kalmar 2:1 gólem Davida Bredy z 86. minuty a zakončili skupinu bez ztráty bodu. Nedělní finále si ale vzhledem k návratu do Čech nezahrají a po dohodě s pořadateli nastoupí v Algarve k závěrečnému utkání v sobotu.

Jablonec vyhrál i šestý zápas zimní přípravy, přestože nový trenér Zdenko Frťala dal tentokrát šanci spíše hráčům, kteří mají dál do základní sestavy. Osmý celek prvoligové tabulky otevřel skóre ve 22. minutě, kdy se střelou k tyči prosadil Ondřej Mihálik.

Rozhodčí pak přehlédl ruku jednoho z hráčů Kalmaru ve vápně a třináctý tým uplynulé sezony švédské ligy v polovině druhé půle srovnal. Severočeši však nakonec dokázali strhnout výhru na svou stranu, když se po spolupráci dvou střídajících hráčů a Masopustově přihrávce prosadil Breda. Talentovaný mladík skóroval ve všech šesti přípravných duelech.

"Oproti prvnímu utkání na turnaji jsme udělali hodně změn v základní sestavě. Na rozdíl od prvního utkání jsme si nevypracovali tolik šancí, ale je důležité, že jsme z toho dali dva góly. Jsme rádi, že po vystřídání a vyrovnání soupeře se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce," uvedl trenér Frťala.

Zbrojovka s loňským účastníkem LM bez branek

V přípravě se daří také Brnu. Zbrojovka remizovala s loňským účastníkem Ligy mistrů Ludogorcem Razgrad 0:0 a na soustředění v Turecku je po třech zápasech stále neporažená, navíc v nich neinkasovala. Brňané kemp zakončí duelem s Levski Sofia.

Sparta přišla o výhru v 5. minutě nastavení

Fotbalisté Sparty na závěr soustředění ve Španělsku remizovali s Dynamem Moskva 1:1. Letenští vedli po trefě Kehindeho Fataie, ale jedenáctý celek ruské ligy v páté minutě nastavení srovnal. Pražané tak opouštějí herní kemp s bilancí dvou remíz a jedné porážky a v přípravě čekají na vítězství už pět utkání. V generálce na jarní sezonu změří Sparta v neděli síly s Žilinou.

Spartě opět chyběl kapitán Lafata a na hrotu nastoupil Fatai. Otevřít skóre mohl Frýdek, který hrál ve středu zálohy, ale jeho ránu zastavilo břevno. Pražané tak udeřili až ve 33. minutě, kdy soupeřův gólman vyrazil Krejčího střelu jen k Fataiovi a ten doklepl balon za čáru.

V dalším průběhu byly šance na obou stranách a také za sparťanským gólmanem Bičíkem zazvonila branková konstrukce. V závěru rozhodčí na přípravu velmi nezvykle nastavil čtyři minuty a po Váchově zákroku odpískal penaltu. Střídající gólman Miller si na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

Plzni zajistil výhru Ďuriš

Fotbalisté Plzně porazili ve druhém utkání herního soustředění na Maltě norský Stabaek 2:0. O výhře českého mistra rozhodl v rozmezí pěti minut druhé půle dvěma brankami střídající Michal Ďuriš. Viktoria se tak dočkala první výhry po dvou porážkách na předchozím kempu v Turecku a úvodní remíze na Maltě.

Plzeň byla proti třetímu celku uplynulé sezony norské ligy od začátku jasně lepší, ale v prvním poločase žádnou ze tří gólových šancí neproměnila. Trenér Karel Krejčí po deseti minutách druhé půle zamíchal se sestavou a právě jeden ze střídajících hráčů - Ďuriš - rozhodl.

Slovenskému útočníkovi a spolu se sparťanem Davidem Lafatou nejlepšímu střelci ligového podzimu výrazně pomohli k brankám spoluhráči. Ďuriš nejprve v 62. minutě propálil soupeřova gólmana poté, co míč ve vápně vybojoval Matějů, a za pět minut skóroval z podobné pozice po Holendově vyhrané hlavičce.

Plzeň se rozloučí se soustředěním v sobotu duelem proti Těreku Groznyj, který bude generálkou na vstup do jarní části sezony.