Jablonec v poháru těsně porazil Duklu. Gól dal Lafata

28. 9. 2011 20:00
Baník dokázal uhrát remízu na Slovácku
David Lafata.
David Lafata. | Foto: ČTK

Jablonec - Jediný gól rozhodl o výsledku prvního duelu osmifinále Ondrášovka Cupu mezi domácím Jabloncem a Duklou Praha.

Severočeský favorit porazil ligového nováčka 1:0 díky proměněné penaltě kanonýra Davida Lafaty. Dukla si tak po těsné prohře uchovala do odvety dobrou šanci na překvapivý postup.

Pražané začali aktivně a měli několik dobrých příležitostí. Iniciativu ale brzy převzali Jablonečtí.

Jako v hokeji. Jablonec málem nezvládl gólové dostihy
Ostuda Slavie. V poháru ji vyřadil divizní Převýšov

Útočná snaha domácích padla na úrodnou půdu sedm minut před poločasem, kdy hlavní sudí Franěk posoudil zákrok na Vaňka jako penaltový.

Míč si na značku pokutového kopu postavil Lafata a nemýlil se.

Jablonec mohl svůj hubený náskok ve druhé půli několikrát navýšit, proti však byl brankář Dukly Kučera.

Ve druhém středečním zápase 4. kola remizovalo Slovácko s ostravským Baníkem 1:1. Na úvodní gól domácího Libora Doška dokázal ve druhé půli odpovědět záložník Baníku Lukáš Droppa.

Úvodní zápas 4. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

Baumit Jablonec - Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 38. Lafata z pen. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Makovička. Diváci: 2065.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Zábojník, Beneš (32. Štochl), Novák - Kopic (62. Vošahlík), Loučka, Jarolím (78. Piták), Vaněk, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Dukla: Kučera - Hašek, Mikula, Švejdík, Vrzal - Markovič, Podrazký, Šiml, Pospíšil (59. Přeučil), Pázler (79. Berger) - Lietava (46. Svatonský). Trenér: Kozel.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:1
(1:0)
Branky: 17. Došek - 58. Droppa. Rozhodčí: Adámek - Vysloužil, Páral. ŽK: Trousil, Filipko, Lukáš - Poliaček, Kraut. Diváci: 4080.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Reinberk - Pavelka, Kordula (74. Daníček), V. Valenta, Lukáš - Ondřejka (78. Kerbr), Došek. Trenér: Soukup.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Vomáčka, Malcharek (69. Zejdler), Cverna - Droppa, Poliaček (78. Lukeš), Greguš, Marek - Svěrkoš (85. Šenkeřík), Kraut. Trenér: Malura.