Jablonec v poháru rozstřílel Budějovice a jde na Spartu

29. 3. 2012 18:47
Jablonec - České Budějovice 5:0, první zápas: 0:0
David Lafata
David Lafata | Foto: ČTK

Jablonec - Fotbalisté Jablonce dál drží naději, že si v příštím ročníku zahrají Evropskou ligu, když v odvetě čtvrtfinále domácího poháru deklasovali České Budějovice 5:0 a v součtu s úvodní remízou 0:0 bez problému postoupili mezi nejlepší kvarteto.

V semifinále narazí na pražskou Spartu, druhou dvojici tvoří Olomouc a Teplice.

První zápasy semifinále se hrají 11. dubna.

Pohár: Teplice vyřadily Liberec, dál i Sparta a Sigma

V lize už Baumit prakticky ztratil šanci na postup do pohárové Evropy, a tak trenér Komňacký poslal do zápasu všechny opory. A vyplatilo se mu to už chvíli po uplynutí úvodní čtvrthodiny, kdy z hranice vápna otevřel skóre Pavlík.

Ve 32. minutě využil rohového kopu ke druhé brance Eliáš a ještě před přestávkou definitivně rozhodl z penalty Lafata.

Po změně stran se už hrálo jen o výši skóre. To se po dalších trefách Pitáka a Třešňáka zastavilo na 5:0.

Odveta čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty:

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)
17. Pavlík, 32. Eliáš, 40. Lafata z pen., 57. Piták, 75. Třešňák. První zápas: 0:0, postoupil Jablonec.