Jablonec uspěl na Slavii, výhru mu trefil Lafata

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
30. 1. 2010 16:55
Příprava na GL: Slavia - Jablonec 0:1

Praha - Úřadujícímu mistrovi fotbalové Gambrinus ligy Slavii příliš nevyšel přípravný zápas proti Jablonci, se kterým Sešívaní prohráli na domácí půdě 0:1.

O jedinou branku utkání se postaral již ve třinácté minutě David Lafata, který skluzem usměrnil do branky centr Kovaříka.

Slavia se sice pokoušela o vyrovnání utkání a dokonce po faulu Drska i kopala penaltu, jenže Špit Grajciarovu střelu lapil. Neuspěl ani Valenta, který ve druhém poločase orazítkoval břevno Špitovy branky.

Naopak po spojnici, kterou trefil v úplném závěru Kovařík, mohli být domácí rádi, že  prohráli pouze o jedinou branku.

Bývalý kapitán Slavie Brabec přestoupil do Sparty
Sparta ani Slavia neuspěly. V Poháru budou hrát spolu

V sobotní přípravě neuspěla ani na závěr podzimu dobře hrající Olomouc, která podlehla Slovanu Bratislava 0:2.

Ve zbývajících sobotních utkáních se utkaly ligové týmy s celky z nižších soutěží a krom Kladna, které doma prohrálo s Hradcem Králové 0:3, dokázali všichni "ligisté" s tabulkově slabšími soupeři uspět.

Přípravná fotbalové utkání:

Teplice - Sokolov 2:1 (0:0)

Branky Teplic: 53. Ljevakovič, 66. Doležal - 48. Radzinevičius.

Sestava Teplic: Slavík - Vidlička (46. Doležal), Matula, Klein, Gašparík - Verbíř (46. Vondrášek), Ljevakovič, Vachoušek, Stožický (46. Zoubele) - Došek (46. Mahmutovič), Veverka.

SK Kladno - Hradec Králové 0:3 (0:3)

Branky: 8. Chleboun, 14. Pilař, 20. Dvořák.

Sestava Kladna: Tesař - Bartoš, Rada, Rendla, Hajník - Cigánek, Strnad, Zoubek, Tatanašvili, Holub (46. Novotný) - Klinka.

Příbram - Vlašim 1:0 (1:0)

Branka: 42. Wágner.

Sestava Příbrami:

I. poločas: Krbeček - Pleško, Müller, Nohýnek, Plašil - P. Pilík, Hušbauer, Tarczal, T. Pilík - Wágner, M. Štochl.

II. poločas: Rondzik - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Čermák - Klesa, Janovič, Stančík, Šmejkal - Rodrigues, M. Štochl.

Bohemians Praha - Vysočina Jihlava 3:2 (1:1)

Branky: 3. a 52. Ibe, 68. Kincl - 8. Šimáček, 83. Gába. Rozhodčí: Hájek.

Sestava Bohemians: Pižanowski - Macháček (63. Modeste), Lencevič, Horáček, Flachbart - Demeter (46. Turtenwald) - Ditrich, Dobeš, Mach (46. Grznár) - Ibe, Kincl (69. Očovan).

Viktoria Plzeň - FK Tachov 4:1 (3:1)

Branky: 12. Petržela, 16. Rajtoral, 30. Vaněček, 72. Darida - 26. Hudec.

Sestava Plzně: Daněk - Limberský, Rada (46. Navrátil), Bystroň, Lecjaks - Petržela, Horváth, Darida, Rajtoral (46. Jiráček) - Bakoš (46. Rezek), Vaněček (46. Krbeček).

1. FC Brno - MFK OKD Karviná 2:1 (1:1)

Branky: 14. a 50. Došek - 22. Opic.

Sestava Brna: Doležal - Pašek, Trousil, Dvorník, Husár - Borák, Křeček, Polách - Hodek, Došek, Kalabiška.