28. 10. 2009 18:06
Jablonec - Živanice 5:1, Liberec - Bohemians 1905 1:1
Hlavičkový souboj hráčů Slavie a Jablonce
Hlavičkový souboj hráčů Slavie a Jablonce | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Jablonec - Ani ve středeční odvetě Ondrášovka Cupu nedali fotbalisté Jablonce divizním Živanícím velké šance a po jednoznačném vítězství 5.1 proklouzli lehce do čtvrtfinále.

O postupujícím už bylo de facto rozhodnuto před úvodním hvizdem neboť Severočeši porazili svého soupeře v úvodním utkání na jeho hřišti 6:3.

Stejně jako před několika týdny však také měli vlahý začátek a stav byl v poločase 1:1. Po přestávce však už druhý celek Gambrinus ligy jasně dominoval a nakonec díky hattricku Vukoviče vyhrál vysoko 5:1.

Bez výrazných komplikací postoupila také Olomouc, které stačila se Znojmem bezbranková remíza 0:0.

Nečekané drama zažili naopak diváci v Liberci.

Tamější Slovan si sice přivezl do odvety s Bohemians 1905 výhru 2:1, ovšem domácím zatrnulo dvanáct minut před koncem středečního zápasu, kdy střídající Lukáš Hartig přesnou přízemní ranou dostal hosty na dostřel.

Liberečtí však nezpanikařili a nakonec si vzápětí svůj postup znovu pojistili. Převahu domácího celku korunoval vyrovnávací trefou Jan Blažek.

Pražané se v závěru ještě snažili vybojovat alespoň prodloužení, ale během závěrečného náporu už si žádnou gólovou šanci nevypracovali. Naopak museli ještě dohrávat bez vyloučeného Cscha, jenž obdržel druhou žlutou kartu.

FK BAUMIT Jablonec - TJ Sokol Živanice 5:1 (1:1)