Jablonec se vrátil do čela. Budějovice znovu prohrály

Sport Sport, Red Spo
27. 9. 2009 19:07
Olomouc - Jablonec 0:1, Kladno - B.Praha 3:2
Tým Zdeňka Psotky prohrál v letošním ročníku Gambrinus ligy již počtvrté
Tým Zdeňka Psotky prohrál v letošním ročníku Gambrinus ligy již počtvrté | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Fotbalisté Jablonce se vrátili do čela Gambrinus ligy, když v neděli zvítězili na hřišti Sigmy Olomouc 1:0. Severočeši tak mají na svém kontě dvacet bodů a vedou před druhými Teplicemi o jeden bod.

Rozhodující trefu v zápase si připsal záložník Marek Jarolím, který nedávno přestoupil z pražské Slavie.

Olomouc na začátku sezony v lize tápe a pozice kouče Zdeňka Psotky byla před nedělním střetnutím nejistá. Jeho svěřenci vstoupili do zápasu opatrně a první brankovou příležitost si vypracovali až v šestadvacáté minutě.

Výbornou střelou se prezentoval Ladislav Onofrej a hostující brankář Michal Špit vyškrábl jeho pokus s obtížemi na břevno.

Brzy na to ovšem zahrozili i jablonečtí. Po povedené spolupráci centroval do pokutového území domácích Haurdič, a nabíhajícímu Lafatovi chybělo jen pár centimetrů, aby dopravil hlavičkou míč do sítě.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Výjimkou oboustranně opatrné hry byla střela Janotky z dvaašedesáté minuty, která šla těsně vedle Špitovy branky. Rozhodnutí tak přišlo až v samotném závěru a ke zděšení domácích fanoušků udeřil Jablonec.

K nařízenému přímému kopu se postavil Marek Jarolím a přesnou střelou nedal Lovásikovi šanci - 0:1. Na čtvrté prohře Olomouci v sezoně pak nic nezměnil pokus střídajícího Caihameho v nastaveném čase.

Kladno vyhrálo díky penaltě z nastaveného času

Bitvu dvou týmů bojujících o záchranu svedli mezi sebou hráči Kladna a Bohemians Praha. Nakonec se radovali Středočeši, kteří rozhodli díky proměněné penaltě z dvaadevadesáté minuty.

Kladenští využívali domácího prostředí a byli od úvodu duelu aktivnější. Již v na začátku hlavičkoval nebezpečně Bartoš, ale Beláňovu branku přestřelil.

Aktivní Bartoš měl další příležitost v devětadvacáté minutě, ale ani tentokrát nedokázal hostujícího gólmana překonat.

To se povedlo, k radosti domácích fanoušků, až o chvíli později Dimitrimu Tatanašvilimu, jenž využil přihrávky Holuba a propasíroval míč do sítě.

Vedení však Středočechům příliš dlouho nevydrželo. Prakticky vzápětí podnikli hosté rychlý protiútok a po chybě obránce Grosse překonal brankáře Pavlíka Marek Kincl.

Kladno však i ve druhé půli pokračovalo v aktivitě a dvanáct minut před koncem strhl vedení opět na jejich stranu povedenou ranou Lukáš Zoubele. Ani teď ovšem tým Martina Hřídela vedení neudržel.

Když v samotném závěru vyrovnal po dalším zaváhání domácí defenzivy Stanley Ibe, zdálo se, že utkání skončí remízou.

Domácí však nakonec urvali všechny tři body, když při závěrečném náporu zahrál v pokutovém území rukou Kincl, a nařízenou penaltu přetavil ve vítězství Ondřej Szabo.

Posledním celkem Gambrinus ligy pak nadále zůstávají České Budějovice, které prohrály na hřišti Příbrami 1:3.

SK Kladno - Bohemians Praha 3:2 (1:1)
33. Tatanašvili, 78. Zoubele, 90+2. Szabo z pen. - 40. Kincl, 86. Ibe
Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Strnad, Szabo, Holub(67. Cigánek) - Tatanašvili(87. Šilhan), Klinka
B.Praha: Belaň - Macháček, Lencevič, Turtenwald(85. Adjei), Horáček - Halama(34.Andronic), Zoubek(65. Ibe), Grznár, Dobeš, Fenyk - Kincl