Jaroslav  Šindelář Tomáš  Kubánek Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek
17. 4. 2010 20:45
Plzeň - Jablonec 1:1, Brno - Olomouc 1:2
Fotbalisté Plzně se radovali jen jednou, šancí však měli na pět zápasů
Fotbalisté Plzně se radovali jen jednou, šancí však měli na pět zápasů | Foto: Václav Rojík, FC Viktoria Plzeň

Praha - Fotbalisté Plzně nedokázali v zápase 25. kola první ligy proti Jablonci využít řadu gólových příležitostí a hosté, kteří svou jedinou šanci zužitkovali v gól, si tak vezou na sever Čech bod za remízu 1:1.

V tabulce třetí Jablonec se dotáhl na druhý Baník Ostrava, na vedoucí Spartu ztrácí dva body. Plzni patří stále pátá příčka, na čtvrté Teplice nyní ztrácí tři body.

V záchranářském souboji si svou pozici mimo sestupové příčky posílili dvanáctí Bohemians 1905, kteří vybojovali bod na Slovácku. To je stále na čtrnáctém místě, na sestupem nejvíce ohrožené Kladno má nyní náskok tří bodů.

V moravském derby podlehlo Brno na domácím hřišti Olomouci 1:2. Brno zůstalo na 11. příčce, Olomouc poskočila na šestou příčku.

Plzeň zahazovala i nemožné

Zápas Plzně s Jabloncem začaly oba týmy hodně útočně, a tak se bezbrankové skóre měnilo velmi brzy. Skvěle zafungovala exostravská spolupráce - Rajtoral nacentroval na hlavu Střihavky, který se nemýlil.

Jabloneckým inkasovaná branka na dobrém rozpoložení nepřidala, naopak to byli domácí, kteří mohli svůj náskok několikrát zvýšit.

Například proti Bakošově střele po samostatném úniku se musel Špit hodně natahovat. Možnost skórovat nepochopitelně spálil i Střihavka, když netrefil zblízka prázdnou bránu.

Petržela se poté uvolnil v pokutovém území, zcela sám před Špitem ale místo střely udělal zbytečnou kličku a vracející se Drsek odkopl míč do autu.

Po změně stran se hosté radovali po své první šanci zápasu. Z hranice šestnáctky se o to postaral Lafata. O chvíli později se znovu chytal za hlavu Petržela. Jeho střelu z malého vápna vyškrábl Špit na břevno.

Naopak Severočeši si vybrali smůlu v 66. minutě, to rozstřásl brankovou konstrukci po přímém kopu Jarolím. A aby toho nebylo málo, mířil do tyče také trestný kop Horvátha.

Záchranářský boj skončil plichtou

Střetnutí dvou zachraňujících se celků mezi Slováckem a Bohemians 1905 začali překvapivě aktivněji Pražané, ale postupem času získávalo očekávanou převahu Slovácko a ve 22. minutě šlo do vedení.

Fotbalisté Slovácka
Fotbalisté Slovácka | Foto: Ludvík Hradilek

Sňozík nákop Ondřejky podcenil a míč skončil překvapivě za jeho zády.

Domácí měli ještě několik šancí své vedení navýšit, ale nevyužili je, což klokani v 83. minutě Škodovou dorážkou potrestali.

Brněnští fotbalisté se na jaře opět trápí. Bodového zisku se nedočkali už počtvrté za sebou. Hlavní postavou moravského derby byl mladíček Navrátil, který se dvěma góly postaral o vítězství Olomouce.

Dvacetiletý útočník nastoupil vůbec poprvé v životě v základní sestavě a za důvěru se odvděčil už v 6. minutě. To využil rychlý protiútok a přesnou střelou k tyči poslal Hanáky do vedení. Rovněž jeho druhá trefa vyplynula z brejku, a to v 67. minutě.

Mezi jeho branky se vešla ještě proměněná penalta Dostálka, ale více se již Brňanům nepovedlo.

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)
6. Střihavka - 51. Lafata. Rozhodčí: K. Hrubeš - Mencl, Hojsík. ŽK: Eliáš, Kovařík (oba Jablonec). Diváci: 3018.
Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Rada, Rezek (89. Lecjaks) - Bakoš (62. Kolář), Střihavka (70. Jiráček). Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Haurdič (73. Michálek), Eliáš (90+1. Krejčí), Jarolím, Loučka, Kovařík - Lafata (84. Pekhart). Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
22. Ondřejka - 83. Škoda. Rozhodčí: Damková - A. Kordula, Urban. ŽK: Kubáň - Rychlík, Štohanzl. Diváci: 5492.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, M. Kordula, Svízela (68. Abrahám), Valenta - Ondřejka (78. Zelenka), Švancara (62. Nestoroski). Trenér: Mazura.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Ibragimov (71. Róth), Lukáš, Pávek (58. Škoda), Kaufman, Štohanzl - Hartig (75. Bálek). Trenér: Hoftych.

1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
66. Dostálek z pen. - 7. a 67. Navrátil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Koval. ŽK: Polách, Dostálek - Schulmeister. Diváci: 2407.
Brno: Doležal - Borák (70. Šural), Dvorník, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (75. Huška) - Rabušic (81. Okleštěk), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický - Rossi, Ordoš, Hořava - Schulmeister (83. Kaščák), Petr (83. Štěpán), Navrátil (71. Bajer). Trenér: Psotka.