Jablonec proti Norům, Severočeši vyzvou Strömsgodset

25. 7. 2013 22:48
Norský celek v dnešní odvetě 2. předkola vyhrál na hřišti maďarského Debrecínu jasně 3:0.
Jablonečtí fotbalisté Loučka a Piták už se těší na třetí předkolo Evropské ligy. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Jablonce se ve 3. předkole Evropské ligy utkají se Strömsgodsetem. Norský celek v dnešní odvetě 2. předkola vyhrál na hřišti maďarského Debrecínu jasně 3:0. Vítěz Poháru České pošty by měl 1. srpna začít na severu Čech, odveta je na programu o týden později.

Debrecín byl před domácím utkáním v lepší pozici díky remíze 2:2 z Norska, ale na svém hřišti propadl. Strömsgodset poslal do vedení ve 35. minutě Kovács, v druhém poločase přidali další dvě branky Boateng a Storflor. Na hladkém postupu Strömsgodsetu nic nezměnilo ani vyloučení Storbaeka ze 71. minuty.

Häcken se utká se švýcarským Thunem

Švédský přemožitel pražské Sparty Häcken se ve 3. předkole utká s Thunem. Švýcarský výběr v odvetě zdolal gruzínskou Čichuru 3:1, kterou už venku porazil 2:0.

Do další fáze jde i polská Vratislav s českým trenérem Stanislavem Levým, která remizovala v Černé hoře s Rudarem Pljevlja 2:2. Slask už byl blízko postupu po jasné domácí výhře 4:0. Třetí předkolo si zahraje i Tromsö. Norský zástupce se Zdeňkem Ondráškem v útoku sice prohrál v Baku s místním Interem 0:1, ale díky náskoku 2:0 postoupil dál.

Senica s pěti Čechy vypadla s Podgoricou

Vyřazena byla slovenská Senica, která na svém hřišti podlehla Podgorici 0:1 a nezužitkovala nadějnou remízu 2:2 z Černé Hory. Za domácí z početné české "legie" nastoupili Erich Brabec, Pavel Čermák, Martin Zeman, Jan Kalabiška a Jaroslav Diviš.

Účast v dalším předkole si zajistil i Botev Plovdiv. K výhře 2:0 nad Mostarem pomohl bulharskému týmu i český záložník Tomáš Jirsák, jenž odehrál celý zápas. První utkání v Bosně skončilo 1:1.

Žilina zvrátila dvojzápas s Lublaní

Už ve 2. předkole Evropské ligy naopak překvapivě skončil Sturm Štýrský Hradec. Čtvrtý tým minulé sezony rakouské ligy doma podlehl 0:1 islandskému Breidabliku, na jehož půdě před týdnem remizoval 0:0. Ze hry je i další favorit Utrecht. Ten na svém stadionu remizoval 3:3 s Differdange, lucemburskému soupeři Nizozemci na úvod podlehli 1:2.

Další švédský celek Gefle doma proti kyperské Famagustě dotáhl vysokou úvodní ztrátu 0:3 a po vítězství 4:0 slaví postup. Na svém hřišti zvrátila vývoj dvojzápasu i Žilina. Slovenský tým po prvním duelu prohrával s Lublaní 1:3, ale díky vítězství 2:0 jde dál.