Jablonci musel pomoci k výhře gól Liberce

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 8. 2012 20:05
Fotbalisté Jablonce vyhráli severočeské derby s Libercem 1:0, když o přísunu tří bodů na jejich konto ze zápasu 3. kola rozhodl až vlastní gól hostujícího Ljulky ze 74. minuty
Souboj Nezmara s Jablonským v utkání Jablonec - Liberec
Souboj Nezmara s Jablonským v utkání Jablonec - Liberec | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Jablonce vyhráli severočeské derby s Libercem 1:0, když o přísunu tří bodů na jejich konto ze zápasu 3. kola Gambrinus ligy rozhodl až vlastní gól hostujícího Ljulky ze 74. minuty. Svěřenci kouče Václava Kotala poskočili se sedmi body do čela tabulky.

Domácí celek měl po celý zápas velkou převahu, ovšem žádnou z velkých šancí sám využít nedokázal.

Liberec doposud neztratil ani bod, ale dnes na Střelnici hrál od počátku utkání druhé housle.

Jablonečtí podnikali rychlé výpady, měli soustavný tlak, do velkých šancí se dostali Lafata, Zoubele či Piták, ovšem v zakončení jim chyběl potřebný klid a větší přesnost.

Vysvobození tak pro ně přinesl až centrovaný míč z pravé strany, který si z hranice malého vápna nešťastně sdrazil do vlastní brány Ljulka.

Největší šanci na srovnání měl střídající Delarge, jenže jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti Valeš reflexivně vyškrábnul.

3. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 74. vlastní Ljulka. Rozhodčí: Franěk - Košec, T. Kovařík. ŽK: Novák - Morozenko, Kelič, Ljulka. Diváci: 4532.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Kopic, Loučka, Vaněk (77. Čížek), Piták (86. Štochl), Zoubele (70. Kovařík) - Lafata. Trenér: Kotal.
Liberec: Bičík - Ljulka, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural (84. Musiol), Janů, Morozenko, Breznaník - Blažek - Hadaščok (79. Delarge). Trenér: Šilhavý.