Italský fotbal se musí probrat, tvrdí Kahn s Nedvědem

Sport Sport
7. 11. 2014 16:31
Oliver Kahn a Pavel Nedvěd zkritizovali současný stav "calcia", tedy italského klubového fotbalu.
Oliver Kahn.
Oliver Kahn. | Foto: Reuters

Praha - Italský fotbal by se měl probrat, shodují se fotbalové legendy Pavel Nedvěd a Oliver Kahn. Obě někdejší hvězdy pod dojmem nedávných výsledků italských klubů v evropských pohárech totiž usuzují, že "calcio" je za zenitem.

"Kdysi se německé kluby třásly před italskými, teď je to naopak," prohlásil Kahn pro Corriero dello Sport. "Nikdy by mě například nenapadlo, že AS Řím bude tak slabé. Vždyť oni přijeli do Mnichova jen s myšlenkou na to, aby dostali co nejmenší debakl," prohlásil někdejší gólman Bayernu na adresu "Vlků", kteří v první zápase Ligy mistrů s Mnichovem prohráli 1:7 a následně v Allianz aréně padli poměrem 1:2.

"Je to velké zklamání, kam se italský fotbal dopracoval. Vůbec nerespektuje moderní trendy a hraje zastaralý fotbal, který nedokáže reagovat na současnou dynamickou hru," tvrdí Kahn.

Nedvěd: Italové, proberte se

Podobně se vyjádřil i Pavel Nedvěd, který ve vysílání Prima Cool prohlásil, že "mezera mezi Bayernem a italskými týmy je obrovská". Na rozdíl od pesimistického Kahna ovšem věří, že by se Italové mohli znovu probudit k někdejší slávě.

"Italský fotbal není tak dobrý jako dřív, ale může se zase vrátit na vrchol," tvrdí Nedvěd. "Jen se musí probrat".

Jako řešení navrhuje Nedvěd model Juventusu, kde sám působí jako funkcionář. "Máme svůj stadion, na kterém je každý zápas vyprodáno. Další kluby by měly jít touto cestou," tvrdí Nedvěd.

Daří se zatím hlavně v Evropské lize

Ani Juventus přitom v základní skupině LM nijak zvlášť nezáří, po úterním  vítězství nad Olympiakosem má na kontě šest bodů a ještě bude muset hodně bojovat o postup. AS Řím zatím získal ve čtyřech utkáních čtyři body.

V Evropské lize bojují o postup ještě tři italské týmy, Inter, Fiorentina a Turín, přičemž všechny mají velmi dobrou naději na play off.

 

Právě se děje

Další zprávy